Rubriky | Ameriky

Jedno z nejnenáviděnějších videí roku: Rozhovor s ředitelem NSA

Zveřejněno 01 ledna 2014 autorem FreePub

Video ředitele NSA získalo na YouTube obrovský počet negativních hodnocení.

V důsledku odhalení whistleblowera Edwarda Snowdena o masivních špionážních programech Národní bezpečnostní agentury (NSA) je tato špionážní agentura nucena bránit svou pověst. Od té doby, kdy se v květnu objevily úniky informací, zahájila NSA kampaň na očištění svého jména. Jako součást této kampaně zveřejnilo v říjnu na YouTube americké ministerstvo obrany video snažící se ospravedlnit špionážní kampaň NSA.

Video se však minulo účinkem a bylo označeno jako jedno z nejnenáviděnějších videí roku. Ze 187 833 lidí, kteří dosud shlédli toto video, dalo palec dolů 16 407 lidí, zatímco palec nahoru pouhých 300 lidí.

Tisíce komentářů pod videem ho označily za drzou propagandu NSA.

Tento rozhovor NSA je jedním z nejnenáviděnějších videí na YouTube,“ napsal na sociální síti Google+ uživatel Andy Sweet.

Jak hrozné je to, že NSA se uchyluje k uvolnění propagandy na YouTube. Jsem si jist, že všechny palce nahoru jsou od nastrčených lidí nebo botů,“ uvedl v komentáři Kevin Willcock.

Další uživatelé na YouTube se pustily do tvrzení, že je NSA nepostradatelná v boji proti terorismu a pro zajištění národní bezpečnosti.

Takže si myslíte, že je Angela Merkelová povstalec nebo nebezpečný terorista?“ napsal jeden uživatel. Odkazoval tak na zprávy o tom, že NSA sledovala osobní telefon Angely Merkelové.

Rok 2013 byl pro NSA bouřlivým rokem poté, co whistleblower Edward Snowden odhalil výzvědné techniky této agentury po celém světě. Ukázalo se, že NSA špehovala nejen běžné občany, ale také politiky a podnikatele.

Obamova administrativa se od té doby snaží ospravedlnit tuto masovou špionáž jako součást národní bezpečnosti.

Americký svaz pro občanské svobody podal v červnu žalobu na ředitele Národní zpravodajské služby Jamese Clappera, protože věří, že shromažďování metadat je „zásahem do soukromí a nepřiměřené vyhledávání, které je podle čtvrtého dodatku protiústavní.

 

Překlad článku Not Socially Acceptable: NSA boss video ‘most hated’ on YouTube in 2013?
rt.com/usa/nsa-unpopular-youtube-video-049/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat