Německá solidarita s ukrajinskou Antifou: Akce a prohlášení

Zveřejněno 05 května 2014 autorem FreePub

V nejbližších dnech provedou němečtí antifašisté demonstrace solidarity s ukrajinskými antifašisty.

Demonstrace jsou také zaměřené proti podpoře ukrajinských fašistů německou vládou a proti geo-politickému kurzu konfrontace NATO a Ruska.

Wuppertal bude demonstrovat 10. května od 14:00, začnou na Alte Freiheit. Frankfurt bude demonstrovat 8. května od 18:00 na hlavním nádraží. Je připraven tento mobilizační klip:

Níže je prohlášení na prvního máje:

Během posledních měsíců jsme museli sledovat s velkým znepokojením zprávy o dramatických událostech na Ukrajině a v Kyjevě. Protesty na Majdanu vedly do značné míry fašisti, ale to není to jediné, co nám dělá starosti. Povaha změny režimu, stále více kritické politické klima na Ukrajině, západní řinčení zbraněmi zaměřené proti Rusku, stejně tak jako probíhající diskuse o stavu na Krymu jsou také více než znepokojující.

Jsme šokováni mírou bezprostřednosti, agresivity a nevědomosti, s níž německá mainstreamová média bagatelizují, ignorují nebo dokonce podporují fašisty. Nadace Konrada Adenauera od CDU (Křesťanská demokratická unie), jejich loutka Vitalij Kličko a také federální vláda zastoupená ministrem zahraničí Frank-Walterem Steinmeierem, vynikají zvláště v tom druhém.

EU a zejména SRN, ale i USA a NATO se snaží využít nejen ukrajinské prozápadní oligarchické a neoliberální kruhy s cílem uplatňovat své ekonomické, politické a vojenské zájmy, ale i zvítězit nad Ruskem v boji o nadvládu na Ukrajině. Zdá se, že se nestydí otevřeně spolupracovat s ozbrojenými fašistickými pouličními gangy – zejména s Pravým sektorem – a jejich parlamentní protějšek, otevřeně fašistická strana Svoboda. Existují dokonce i případy militantních nacionalistických násilníků, kteří cestují do Kyjeva ze sousedních zemí a ze Skandinávie. Západní vlády odmítají přiznat svou otevřenou koalici s fašisty. Aby toho nebylo málo, většina německých médií nekritizuje činnost vlády a politických stran. Stejnou nízkou úroveň kritiky lze pozorovat ve zpravodajství o nedávném nárůstu nacionalismu, aktivní účasti fašistů v přechodné vládě, stejně tak jako ve výkladu přítomnosti ozbrojených fašistických gangů na Majdanu a v jiných částech Ukrajiny.

V poslední době strana Svoboda vyvíjí veškeré úsilí, aby se jevila jako „umírněná“ a prezentovala se jako strážce „klidu a pořádku.“ Prostřednictvím silné přítomnosti na ulicích, již existujících struktur, finančních zdrojů a demagogické propagandy se jí spolu s Pravým sektorem podařilo dominovat velké části protestů na Majdanu a nabraly na počtu a na síle. Nicméně není pochyb o tom, že současná situace v ukrajinské společnosti poskytuje více než dost důvodů masivních protestů proti vládě a vládnoucí třídě. To je o to horší, když fašisté uspěli v usměrňování veřejné nespokojenosti, zejména z důvodu nedostatku progresivních alternativ.

Poslední týdny a měsíce nám ukázaly mnoho věcí: Na jedné straně jsme viděli, co se stane, když neexistuje žádné nadregionální a efektivní antifašistické hnutí a organizace. Na druhou stranu musíme konstatovat, že je v Německu potřeba ještě dále rozvíjet protifašistické struktury, které jsou schopny transformovat slogany, jako je mezinárodní solidarita, do praxe. Události na Ukrajině jsou na politické úrovni velmi výbušné, zviditelňují to, že vládnoucí třídy šťastně vítají fašisty jako pomocníky a příznivce, které dělají „špinavou práci.“ Již se objevily výzvy k výhrůžkám a vraždám menšin – Židé, levičáci, anarchisté a komunisté. Některé z těchto výzev byly uvedeny do praxe.

Rote Hilfe (Červená pomoc) již provedla praktické kroky na podporu ukrajinských antifašistů na materiální a politické úrovni. To je jedna z nejdůležitějších odpovědí, kterou my jako antifašisté musíme udělat, aby bylo možné reagovat na otázky, které vyvstávají v souvislosti s mezinárodní solidaritou a situací na Ukrajině.

Hlavním úkolem všech ukrajinských levicových a antifašistických sil je bojovat a zastavit postup nacionalismu a zejména otevřeně působících fašistů a jejich gangů zločinců a vrahů, kteří jsou nyní dokonce dosazováni do policejních a vojenských kruhů. Stejně tak je důležité zastavit nedávný vzestup fašistů a pravičáků s jejich rozporuplnou a reakční ideologií a uštědřit politické rány. Bezprostřední cíl soudruhů a antifašistů je nyní snaha minimalizovat veřejnou podporu pro fašisty během nadcházejících ukrajinských voleb na konci května. V neposlední řadě se blíží evropský Den vítězství (8. května), den, který si také připomínáme kvůli velkému počtu Ukrajinců, kteří přišli o život v boji proti německému fašismu. Uvidíme, jak bude tento den připomínán na Ukrajině po nedávném převratu.

Odsuzujeme všechna slova a činy, jejichž cílem je sabotovat antifašistický boj v Ukrajině rozdělováním, sektářstvím, nebo dokonce vytvořením třetí pozice, která pomůže posílit nacionalistické, reakční a fašistické síly.

Současně považujeme za naši zodpovědnost a povinnost aktivně bojovat proti fašistům v SRN a proti všem těm, kteří je dobrovolně využívají nebo s nimi spolupracují v krizových situacích, abychom prosadili naše zájmy. Musíme také informovat veřejnost o této špinavé a nakonec i válku přinášející politice.

Je naší povinností informovat veřejnost o fašistických machinacích na Ukrajině a praktikovat odpovídající formy mezinárodní solidarity proti fašismu. Charakter fašistické ideologie, stejně jako jeho role zastánce vládnoucí třídy a v nejhorším případě jako možnost vlády, se stal opět částečnou historickou skutečností. Signál z Ukrajiny směrem k evropské pravici by neměl být podceňován. Pojďme zabránit nejhoršímu rozvojem nezbytných struktur.

Vysíláme naši solidaritu se všemi antifašisty! V našich myšlenkách jsme jednotní v boji o společnost bez fašismu a jeho živné půdy – kapitalistického společenského a ekonomického systému.

Pryč se všemi druhy nacionalismu a fašismu!

Za fašismem stojí kapitalisti!

Ať žije mezinárodní solidarita!

Duben 2014.

Toto prohlášení bylo vydáno:

Antifaschistische Linke Bühl-Achern

Antifaschistische Aktion Heilbronn

Antifaschistische Aktion Lörrach

Antifaschistische Jugend Ludwigshafen/Mannheim

Antifaschistische Aktion (Aufbau) Rastatt/Baden-Baden

Antifaschistische Aktion (Aufbau) Stuttgart

Antifaschistische Aktion (O) Villingen-Schwenningen

Toto prohlášení podporují:

Antifaschistische Aktion Speyer/Schifferstadt

Antifaschistische Aktionsbündnis Stuttgart & Region (AABS)

Antifa Bad Bergzabern

Antifaschistische Linke Freiburg (ALFR)

Antifaschistische Linke Fürth (ALF)

Göppingen gegen Rechts

Initative Rems-Murr Nazifrei!

LinksjugendSolid.Ortenau

LinksjugendSolid Baden-Württemberg LSPR

Revolutionäre Aktion Stuttgart

Rote Hilfe e.V. OG Stuttgart

Sozialistische Deutsche Arbeiterjugend (SDAJ) Baden-Württemberg

VVN-BdA Baden-Württemberg

VVN-BdA Kreisvereinigung Ortenau

Alex Zollmann – VVN-BdA Kreisvereinigung Ortenau

Andrea Schiele – VVN-BdA Kreisvereinigung Ulm

Bernhard Mainz – VVN-BdA Kreisvereinigung Heilbronn

Esther Broß – Mitglied im Kreisvorstand der VVN-BdA Ortenau

Janka Kluge – Landessprecher der VVN-BdA Baden-Württemberg

Jochen Dürr – Landessprecher der VVN-BdA Baden-Württemberg

Liliane Leible – 1. Vorsitzende DIE LINKE. Kehl

Paul Bauer – Sprecher und Mitglied im Kreisvorstand VVN-BdA Kreisvereinigung Ortenau

Raymond Hof – 2. Vorsitzender DIE LINKE. Kehl

Překlad článku German Solidarity With Ukrainian Antifa: Actions and Statement
revolution-news.com/german-solidarity-with-ukrainian-antifa-actions-and-statement/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat