Rubriky | Evropa

Nizozemí přestalo hledat oběti MH17 kvůli bojům

Zveřejněno 07 srpna 2014 autorem FreePub

Nizozemsko zastavilo hledání obětí malajského letu MH17 na Ukrajině kvůli střetům mezi vládou a povstalci.

Zvyšující se napětí je příliš nebezpečné pro humanitární misi, která také zahrnuje 500 Australanů, s cílem hledat těla mrtvých pasažérů, řekl na středeční tiskové konferenci v Haagu nizozemský premiér Mark Rutte.[1]

Rodinám obětí však slíbil, že pátrací operace bude časem pokračovat.

Nedává smysl pokračovat v repatriaci tímto způsobem,“ řekl Rutte. „Je samozřejmé, že Austrálie, Malajsie a OBSE [Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě] jsou v tom s námi…Za současných okolností jsme udělali vše, co bylo v našich silách.

Středeční vývoj událostí nastal v době, kdy zvláštní vyslanec Austrálie na Ukrajině řekl, že inspekce bude pokračovat, jakmile to bude bezpečné. Nejvyšší velitel australského letectva dále uvedl, že zatímco první fáze humanitární mise skončila, tak Austrálie byla odhodlána ctít oběti zříceného malajského letadla.

Toto oznámení přichází v době, kdy Australané uctili národní den smutku pro 38 občanů a obyvatel zabitých při letu MH17, který havaroval na východě Ukrajiny 17. července, všech 298 lidí na palubě zahynulo. Zhruba 228 rakví bylo vráceno do Nizozemska.

Mezitím se australský premiér Tony Abbott chystá účastnit čtvrteční národní vzpomínkové bohoslužby pro oběti v Melbourne, připojí se tak k truchlícím rodinám.

Naším cílem bylo obnovit ostatky z místa havárie. Udělali jsme to rychle a důkladně, zatímco to bylo bezpečné,“ uvedl v prohlášení.

Zdroje
[1]: The Guardian – MH17 crash: search for remains halted as Australia begins day of mourning

Překlad článku Dutch MH17 search halts in Ukraine amid renewed fighting
www.presstv.ir/detail/2014/08/07/374353/dutch-mh17-search-halts-in-ukraine/

Komentáře
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat