Rubriky | Ameriky

Tags | , ,

NSA prý hackne váš iPhone, i když je vypnutý

Zveřejněno 06 června 2014 autorem FreePub

Podle dokumentů Edwarda Snowdena může NSA manipulovat s iPhonem, i když je vypnutý.

Experti se dohadovali, zda je to vůbec možné. Ale skupina hackerů tvrdí, že existuje minimálně jeden způsob, jak ochránit váš iPhone před špióny.

Snowden, který tajný masový programu sledování ze strany americké vlády, plní téměř rok titulky v médiích s šokujícími podrobnostmi o rozsahu špionáže americké Národní bezpečnostní agentury (NSA).

V minulém týdnu rozhovoru s NBC Snowden, bývalý zaměstnanec CIA, opět přispěl k panice týkající se osobních údajů, když řekl, že NSA skutečně může odposlouchávat mobilní telefony, i když jsou vypnuté.

Může ho někdo zapnout na dálku, i když je vypnutý?“ zeptal se Williams Snowdena s odkazem na telefon, který použil pro cestu do Ruska kvůli rozhovoru. „Mohou zapnout aplikace? Copak někdo vědět nebo chtěl vědět, že jsem si vygooglil konečné skóre utkání Rangers-Canadiens včera v noci, protože jsem byl na cestě sem?

Na všechno bych řekl, že ano,“ odpověděl Snowden. „Mohou je zapnout pomocí napájecího zařízení, i když jsou vypnuté,“ dodal.

To není nic nového, že byly americké (a možná nejen americké) tajné služby schopny používat mobilní telefony jako nástroj špionáže po dobu nejméně deseti let.

V roce 2006 média uvedla, že FBI použila techniku ​​známou jako „roving bug,“ která umožnila, aby na dálku aktivovala mikrofon mobilního telefonu a poslouchala okolní rozhovory.

Identifikovat polohu člověka s přesností několika metrů nebyl problém díky sledovacímu zařízení zabudovaného do mobilních telefonů. Obecně se věřilo, že vyjmutí baterie z telefonu je dostatečné k tomu, aby nemohl být sledován.

V červenci loňského roku Washington Post napsal, že „v září 2004 nová technika NSA umožnila agentuře lokalizovat mobilní telefony, i když byly vypnuté.[1]

Agentura to použila pro pomoc americkým silám v Iráku. Joint Special Operations Command (JSOC) nazvalo tuto metodu „The Find“ a ta „jim dala tisíce nových cílů, včetně členů narůstajícího al-Kájdou podporovaného povstání v Iráku“ napsaly noviny Washington Post.[1]

Je velmi pravděpodobné, že rozsah použití těchto technik se stal mnohem větším a sofistikovanějším vzhledem k technologickému vývoji. A miliony lidí jsou závislé na svých chytrých telefonech, které nosí s sebou doslova všude – je mnohem jednodušší je špehovat.

Ale podle článku v magazínu Wired neexistuje možnost jak zajistit, aby vás nikdo neodposlouchával.[2] Článek cituje bezpečnostní experty, kteří uvedli, že pokud útočník nainstaluje do mobilu malware předtím, než je vypnut, tak se pak mobil tváří při vypínání jako vypnutý, přestože je zapnutý. Místo toho „přejde do režimu s nízkým výkonem, který nechá základní čip – který řídí komunikaci – zapnutý.

Pokud takto mobil „hraje mrtvého,“ umožňuje přijímání rozkazů, včetně aktivace mikrofonů, řekl Eric McDonald, hardwarový inženýr v Los Angeles. Pokud jste úplně paranoidní ohledně vašeho iPhonu, můžete se pokusit dát do přístroje režimu upgrade firmwaru (DFU), uvedl Eric McDonald. V tomto režimu jsou všechny prvky telefonu vypnuty kromě USB portu, který čeká na iTunes s cílem nainstalovat nový firmware.

Abyste se dostali do tohoto módu, použijte počítačové USB a připojte ho k iPhonu. Pak podržte tlačítko pro vypínání po dobu tří sekund, po nastartování podržte zároveň tlačítko home. Po deseti sekundách pusťte startovací tlačítko, ale ne tlačítko home. Počkejte další 10 až 15 sekund. Cílem je poslat „hardwarový reset“ správě napájecí jednotky telefonu, která potlačí všechen spuštěný software, včetně jakéhokoli malwaru navržen tak, aby používal falešná vypnutí, uvedl McDonald.

Pokud pak chcete iPhone zapnout, musíte zároveň podržet tlačítko pro vypínání i tlačítko home, dokud se neobjeví logo Apple.

Podle magazínu Wired existují jednodušší způsoby, jak dosáhnout úplného vypnutí. Podržíte tlačítko pro vypnutí a tlačítko home po dobu 10 sekund, aniž byste dosáhli DFU módu To dostane telefon do stavu s příliš nízkou úrovní energie pro komunikaci.

Zdroje
[1]: The Washington Post – NSA growth fueled by need to target terrorists
[2]: Wired – How the NSA Could Bug Your Powered-Off iPhone, and How to Stop Them

Překlad článku NSA can easily bug your switched-off iPhone: Here’s how you can stop them
rt.com/news/163624-phone-nsa-snowden-remotely/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat