Obama se vyjádřil vulgárně o kritice své politiky v Sýrii

Zveřejněno 13 srpna 2014 autorem FreePub

Obama údajně nazval kritiku své politiky ohledně Sýrii anglickým pojmem „horse shit“.

Webové stránky Daily Beast uvádí, že se prezident Obama rozzlobil na zákonodárce, kteří mu řekli při v soukromém setkání 31. července, že měl vyzbrojit syrské rebely, označil kritiku své politiky anglickým výrazem „horse shit.[1]

Podle jednoho ze zákonodárců se senátor Bob Corker zeptal Obamy na dlouhou otázku, jejíž součástí byla ostrá kritika toho, jak Obama zvládal řadu záležitostí zahraniční politiky – včetně Sýrie, ISIS, Ruska a Ukrajiny. Obama odpověděl. Pak prezident obhajoval kroky své administrativy v Sýrii a označil jako „horse shit“ představu, kterou dříve mnozí navrhli ohledně vyzbrojení rebelů, aby se dosáhlo lepších výsledků v Sýrii, napsal Daily Beast.

Po tomto setkání senátor Corker napsal ve svém článku na webu Washington Post s názvem „Obama je nespolehlivý spojenec“:

Dnes po třech letech odvážné rétoriky odtržené od reality je 170 000 Syřanů mrtvých a my nejsme nevinní kolemjdoucí. Prezident vyzval opozici, aby podstoupila smrtící nebezpečí, pak je nechal na holičkách. Extrémistické skupiny ze Sýrie si vyrazily do Iráku, zajistily si klíčová území a zdroje a hrozí, že zcela zruší několikaletý pokrok amerického obětování se.

Zpráva se objevila v době, kdy Spojené státy provedly nálety na pozice militantů Islámského státu (IS, dříve ISIL či ISIS).[3]

Senátor Corker není jediný americký politik, který kritizoval Obamovu zahraniční politiku v Sýrii. Bývalá americká ministryně zahraničí Hillary Clinton také kritizovala zahraniční politiku Obamovy administrativy.

V rozhovoru se mnou na začátku tohoto týdne použila svůj nejostřejší jazyk a popsala „selhání“, které je výsledkem rozhodnutí ponechat USA v ústraní v první fázi syrského povstání,“ píší webové stránky Atlantic.[4]

Hillary Clinton v rozhovoru pro The Atlantic poukázala na to, že podpora syrských rebelů vedla ke vzniku Islámského státu, doslova uvedla:

Je zarážející že máte v Sýrii více než 170 000 mrtvých. Máte vakuum, které bylo vytvořeno neúprosným útokem Assada na vlastní populaci, což je útok, který vyšlechtil tyto extremistické skupiny, nejznámější z nich je ISIS nebo ISIL a nyní doslova rozšiřuje své území uvnitř Sýrie a Iráku.

V souvislosti se Sýrií českým médiím naprosto unikla informace o podpoře syrského prezidenta Assada ze strany americké senátora Richarda H. Blacka. Senátor poslal Assadovi v dubnu dopis, ve kterém mu vyjádřil podporu a odsoudil zahraniční politiku Spojených států ohledně Sýrie.

Více se o dopise a senátorovi dozvíte z následujících článků:
>> Dopis amerického senátora syrskému prezidentovi
>> Americký senátor o Sýrii aneb Co vám mainstream neřekne?

Zdroje
[1]: The Daily Beast – Exclusive: Obama Told Lawmakers Criticism of His Syria Policy is ‚Horsesh*t‘
[2]: The Washigton Post – Obama is an unreliable ally
[3]: Informace bez hranic – VIDEO: Americké letectvo pokračuje v útocích na Islámský stát
[4]: The Atlantic – Hillary Clinton: ‚Failure‘ to Help Syrian Rebels Led to the Rise of ISIS

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat