Rubriky | Ameriky, Evropa

Cheney: Obamo, zvaž vojenské možnosti proti Rusku

Zveřejněno 10 března 2014 autorem FreePub

Bývalý americký viceprezident kritizoval Obamu za to, že nezvažuje „vojenské možnosti“ proti Rusku.

Vzhledem k tomu, že napětí mezi Washingtonem a Moskvou nadále stoupá kvůli krizi na Ukrajině, tak se Dick Cheney, který byl jedním z hlavních architektů invaze do Iráku v roce 2003, objevil v neděli na televizní stanici CBS v pořadu „Face the Nation“ a řekl, že by USA neměly smést ze stolu „vojenské možnosti“ proti Rusku.

Obávám se, že když začneme řešit krizi,tak první věc, kterou děláme, je, že smeteme tyto možnosti ze stole,“ řekl. „Nemyslím si, že by to administrativa měla udělat.

Také naléhal na Obamovu administrativu k posílení svých raketových systémů v Polsku a České republice.

Jsou zde vojenské možnosti, které nezahrnují nasazení vojáků na Krymu. Můžeme se vrátit zpět a obnovit protiraketové obranné programy, který byly zrušeny, původně měly být v Polsku a České republice,“ řekl.

Cheney byl obviněn z porušování Úmluvy OSN proti mučení za jeho podporu technik mučení CIA, jako je dušení vodou, za prezidenta George W. Bushe.

Cheneyho poznámky přichází v době, kdy má do Polska tento týden dorazit 12 amerických stíhaček F-16 a 300 amerických vojáků v reakci na krizi na Ukrajině a torpédoborec amerického námořnictva již vplul na Černé moře.

Mezitím Robert Gates, který byl americký ministr obrany v letech 2006 – 2011, vyzval své kolegy republikány, aby zmírnili svou kritiku vůči Obamovi, řekl, že věří, že ukrajinský strategický poloostrov Krym je pryč a „nevyklouzne Rusku z ruky.

Tyto zprávy přichází v době, kdy krymští poslanci hlasovali o oddělení se od Ukrajiny a připojení se k Rusku, na 16. března svolali referendum, které ověří jejich rozhodnutí.

Překlad článku Cheney: Leave military options against Russia open
www.presstv.ir/detail/2014/03/10/354067/cheney-wants-military-option-on-russia/

Komentáře
  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • Martin 10.3.2014 at 15.03

    už by tyhle psychopaty měli zavřít do blázince. Vidí za svými rozhodnutími jen své ego a to že kvůli nim umírají neviní je jim úplně jedno

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat