Odpověď České televize na stížnost

Zveřejněno 20 srpna 2014 autorem FreePub

V květnu 2014 jsme zaslali Radě České televize stížnost. Nyní přišla odpověď.

Celý text stížnosti si můžete přečíst v článku >> Stížnost Radě ČT na lži České televize

Dne 19. srpna 2014 přišla odpověď:

Vážený pane,

Rada České televize prošetřila obsah Vaší stížnosti na pořad Reportéři ČT vysílaný dne 31. 3. 2014 a dospěla k závěru, že k porušení zákonů, na které ve své stížnosti odkazujete, nedošlo.

Podle vyjádření šéfredaktora publicistiky Marka Wollnera nebyl v celém pořadu ani jednou uveden oficiální název akce. Cituji z jeho stanoviska: „Oficiálním názvem se pořad nezabýval, demonstraci zkrátka autoři popsali podle obsahu vystoupení hlavních řečníků či svolavatelů, kde tento tón byl velmi zřetelný, pokud ne rovnou převažující. (…) Pro informování o tom, co se dělo na Václavském náměstí, není určující formální název akce.

Z uvedeného vyplývá, že slova „demonstrace na podporu ruského vojenského zásahu na Ukrajině“ byla použita jako popis či charakteristika zmíněné akce, nikoliv jako její název. Nicméně Váš podnět vnímáme velmi vážně, jako příspěvek do debaty, do jaké míry zmiňovat v publicistických reportáží subjektivní názory a popisy konkrétních situací.

Děkujeme za Váš názor, kterého si velice vážíme. Všechny divácké ohlasy pracovníci ČT vítají, neboť jsou cennou zpětnou vazbou pro zkvalitnění jejich práce i zkvalitnění nabízených pořadů.

Komentáře
 • Vložit komentář

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • JUDr.František Charon st. 18.3.2015 at 18.45

  Věc stířnost – pořad REGIONY JIHOMORAVSKÝ dnešního dne jsme s opovržením vyslechli jakousi foru informací na MORAVĚ o Češích.Vaše zmatená bruneta hlasatelka veřejně urážela Moravské etnikum ,které tuhle relaci sleduje ,názvem Češi.!?Neshledali jsme v českých regionech ,aby byli občané nazývaní moravany.!?Žádám /e Vás o co nejrychlejší nápravu.Propagátorku /hlastaelku) fašismu a hegemonismu ,českého nacionalismu požadujeme propustit.Vaše relace se nás tak hluboce dotkla jako Peotektorátní nařízení Böhmen und Mähren o prosazovaní Německého vlivu.V tomhle Češi vynikají ,již nás nebaví onen kafemlejnek s češi,Česko,Čechmi,Češi svýchodu našeho území….

 • Jaroslav Zelený 29.9.2014 at 16.05

  Ten obrázek umístěný pod odpovědí redakce čt a skutečné info o situaci na UK je celkem výstižný. Vaše informace /posluchačům tele.čt/ se dají srovnat s těmi co nabízejí zboží pro blbé důchodce. Vy je rádi nazýváte ŠMEJDI !! Neb je to podobnost čistě náhodná ???? A to máme za to ještě platit kons.poplatky !!!!!Nechte si programy čt. zakodovat a pak se ukáží kavčí hory jako malé vosí hnízdo. To co musím vyplnit,když chci svůj názor odeslat,svědčí o Vaší kvalitě veřejnoneprávní televize.

  • josef 22.12.2014 at 11.22

   Naprosto souhlasím!!!!!

 • Jiří 27.9.2014 at 1.28

  ČT = delusions maker

 • Ferenz Futrista 2.9.2014 at 14.00

  Tak v první řadě je třeba říct, že největší manipulace s fakty se dopouští Vyvadilova neofašistická skupina proruských agentů a zrádců Česka a Evropy. tudíž to, co udělala ČT je proti tomu čajíček.

 • Ivan BIEL 21.8.2014 at 18.11

  Je zrůdné-ba myslím,že se to příčí zákonu-aby většina lidí platila ČT (tedy veřejnoprávnímu médi tzv.koncesionářské poplatky-/od toho očekávájí,že jim za to budou poskytnuty veškeré pravdivé a a necenzurované informace/!
  ALE opak je pravdou-čím více platíme-tím více se nám dostává LŽÍ,CENZURY,PROPAGANDY a MANIPULACE !!!Pokud ten pocit nemáte-O:K:-zalezte do své „ulity“ a spěte dál…..

 • Julie 20.8.2014 at 19.26

  Nepsat to nemá cenu, rovnou žalovat. Měli bychom na právníky začít dělat sbírky.

  • Jakub 21.8.2014 at 11.18

   souhlas

  • David 5.9.2014 at 16.35

   Do toho bych se pustil. Nemám moc co přispět, ale organizace takové akce pod vedením pár lidí by mohla mít úspěch. A i kdyby né, dalo by se zaměřit jen na důležité případy.

 • Václav Němec 20.8.2014 at 18.17

  To je stil vlk se nažral ale koza zůstala celá. Alibizmus rady je parený na hony daleko.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat