Rubriky | Asie a Pacifik

Tags | ,

OSN: Málo pomáháte syrským uprchlíkům

Zveřejněno 04 května 2014 autorem FreePub

OSN kritizovala dárcovské země za to, že nedělají dost pro podporu milionů syrských uprchlíků v regionu.

Komisař OSN pro uprchlíky (UNHCR) Antonio Guterres v neděli řekl na setkání vedoucích diplomatů a úředníků z Egypta, Jordánska, Iráku, Libanonu a Turecka, že je potřeba obrovská pomoc, ale že je zde pouze malá pomoc ze strany dárců.

Tyto země obdržely asi tři miliony registrovaných a neregistrovaných syrských uprchlíků … pravdou je, že tento obrovský dopad není plně rozpoznán mezinárodním společenstvím,“ dodal.

Musí zde být masivní podpora ze strany mezinárodního společenství na úrovni státních rozpočtů a rozvojových projektů týkajících se školství, zdravotnictví, vody a infrastruktury.


Pokud video nefunguje, je ke stažení zde

Guterres novinářům řekl, že ve všech zemích po celém světě, musí mít své hranice otevřené syrským uprchlíkům a usnadnit přístup k jejich území „s více otevřenou politiku a globální odpovědnost.“

Zdůraznil, že by se podpora ze strany mezinárodního společenství měla v následujících měsících rapidně zvýšit.

Podle UNHCR hostí Libanon více než jeden milion syrských uprchlíků, zatímco více než 700 000 jich odešlo do Turecka. Jordánsko je domovem asi 600 000 uprchlíků, a téměř 220 000 jich je v Iráku a 136 000 v Egyptě.

Sýrie je v sevření vražedného násilí od března 2011. Přes 150 000 lidí bylo údajně zabito a miliony byly vysídleny v důsledku násilí, které provádí Západem podporovaní militanti.

Podle zpráv západní mocnosti a jejich regionální spojenci – především Katar, Saúdská Arábie a Turecko – podporují bojovníky působící v Sýrii.

Překlad článku UN raps donors for little aid to Syrian refugees
www.presstv.ir/detail/2014/05/04/361281/un-censures-donors-over-syria-refugees/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat