Rubriky | Svět

OSN odsuzuje globální předčasná úsporná opatření

Zveřejněno 04 června 2014 autorem FreePub

OSN odsoudila vlády po celém světě za přijetí předčasných úsporných opatření v době finanční krize.

Isabel Ortiz, ředitel odboru sociální péče Mezinárodní organizace práce OSN (ILO), v úterý uvedl, že úsporná opatření ublížila těm nejzranitelnějším osobám. Dodal, že jen v roce 2014 nejméně 122 vlád, včetně těch 82 v rozvojových zemích, provedlo škrty ve veřejných výdajích.

Škrty v „důchodech, zdravotním systému a sociálním zabezpečení…odstranění dotací, snižování mezi sociálními pracovníky a zdravotním personálem“ zasáhly chudé lidi v době, kdy nejvíce potřebují podporu, řekl Ortiz.


Pokud video nefunguje, je ke stažení zde

Podle představitele ILO odhadem přes 70% světové populace nemá dostatečné pokrytí ze strany sociální ochrany. Navíc téměř 4 z 10 lidí na světě nemá přístup k systému zdravotní péče, zatímco v chudých zemích roste tento poměr na 9 z 10 lidí.

Ortiz hovořil konkrétně o Evropské unii a o politikách závažných rozpočtových škrtů v reakci na dluhovou krizi v bloku členských států.

Ortiz řekl, že 123 milionů Evropanů – 25% celkové populace EU – je nyní klasifikovaných jako chudí kvůli škrtům v oblasti sociální ochrany.

Dluhová krize Evropské unie vypukla na začátku roku 2008, zanechala po sobě miliony nezaměstnaných a lidi ve finanční tísni. Zhoršující se dluhová krize přinutila vlády EU přijmout tvrdá úsporná opatření a tvrdé ekonomické reformy, které spustily masivní protesty v mnoha evropských zemích, včetně Řecka, Itálie a Španělska.

Překlad článku UN denounces global premature austerity measures
www.presstv.ir/detail/2014/06/03/365334/un-slams-global-austerity-measures/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat