Pan Koberna veřejně lhal a šířil propagandu

Zveřejněno 06 května 2014 autorem FreePub

Pan Koberna, ředitel potravinářské komory České republiky, ve veřejném vysílání České televize šířil lživé informace o geneticky modifikovaných organismech.

O nás aktivistech prohlásil, že šíříme zbytečnou paniku a že je to naší prací. Nejspíše si neuvědomuje, že pokud by svou práci vykonával tak, jak má, nemuseli bychom my aktivisté dělat tu svou. Pan Koberna by měl chránit české spotřebitele. Měl by se ujišťovat, že potraviny v České republice jsou v největším pořádku. Místo toho lže a šíří propagandu.

Pan Koberna v pořadu Sama doma (cca od 60. minuty):
www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1148499747-sama-doma/214562220600053/

Všechny argumenty, které pan Koberna uvedl, jsou vyvráceny v článcích zde: www.freepub.cz/tag/gmo. Dle mého názoru pan Koberna o problematice GMO moc neví, protože ve videu uvádí nepravdivé informace, nejspíše z nevědomosti. Napište panu Kobernovi, že GMO v Čechách nechceme:

koberna@foodnet.cz

Vážený pane Koberno,

Uvědomělí spotřebitelé jsou nespokojeni s Vaším postojem ke geneticky modifikovaným organismům. Tento dopis píšeme v reakci na rozhovor, který jste poskytl pro Českou televizi, konkrétně v pořadu Sama doma. Uvedl jste zde několik lží. Dovolte nám prosím vysvětlit, proč okolo geneticky modifikovaných organismů děláme „zbytečnou paniku.“ V rozhovoru jste uvedl, že se doposud neobjevila žádná zdravotní rizika pro lidské zdraví. Toto je první lež, kterou jste si dovolil říci ve veřejnoprávním médiu. Existují studie, které jasně dokazují potíže v trávicím traktu prasat, nebo způsobování nádorů u laboratorních krys. Taktéž se začíná zkoumat, zda-li GMO nezpůsobují alergie na gluten. Tyto fakta jsou dost jasným důkazem o tom, že zde existuje riziko pro lidské zdraví. Pokud tvrdíte, že nic neprošlo tak důkladným testováním jako právě geneticky modifikované organismy, pak jistě víte, že společnosti produkující GM osiva byly několikrát trestány za korupci a jejich morální odpovědnost je nulová. To poukazuje na fakt, že studie o GMO mohou být zkorumpovány a vzhledem k tomu, že EU nemá téměř žádné uspokojivé studie, pak by Potravinářská komora České republiky měla přehodnotit postoj ke GMO. Další podivné jednání nastalo, když došlo na téma „GMO free“ značení. Proč jste neuvedl, že „GMO free“ se objevuje hlavně u mléčných výrobků, které ze zákona nepodléhají nutnosti být označovány, pokud byla zvířata krmena GMO. Neznáte tento zákon, nebo jste ho v danou chvíli znát nechtěl? Domníváme se, že jste v rozhovoru pro veřejnoprávní televizi lhal úmyslně. Vyzýváme Vás tedy, abyste veřejně uvedl věci na pravou míru a omluvil se za způsobené nejasnosti, nebo pokud nejste schopen hájit zájmy českých spotřebitelů, abyste opustil svou funkci. Pevně věříme, že uvedete věci na pravou míru.

S pozdravem,

Zbyněk Klein a čtenáři webu FreePub.cz

Komentáře
  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • Eva Mánertová 7.5.2014 at 15.31

    Nesouhlasil se lzivymi informacemi a domnívám se ze pan Koberna je nedostatečně informován o škodlivosti GMO a i herbicidu Roundup na lidsky organismus.Měl by odstoupit z funkce ředitele potravinářské komory České republiky !

  • Jaroslava Šárová 6.5.2014 at 19.59

    Dobrý den, moc Vám děkuji za tuto reakci na lživé informace o GMO. Jsem názoru, že by pan Koberna měl s okamžitou platností opustit funkci ředitele potravinářské komory České republiky.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat