Pochod proti Monsantu po česku aneb „Všichni do kola“

Zveřejněno 26 února 2014 autorem FreePub

Pochod proti Monsantu se koná 24. května 2014 po celém světě

MILÍ VIRTUÁLNÍ PŘÁTELÉ, BUĎTE VÍTÁNI. Již několik týdnů v sítích poletuje nákupní vozík v rudém poli. Symbolizuje nesouhlas občanů-spotřebitelů s činností nadnárodní firmy Monsanto, která ovládá světový trh s potravinami. Míra přetekla ve Spojených státech, kde má Monsanto moc už i nad zákonem. Rozhořčení spustili lavinu, která strhává další města a po celé planetě se chystají pochody k vyjádření nesouhlasu s devastující aktivitou mocné firmy.

Událost na Facebooku >> www.facebook.com/events/512081628850499/

Nějakou chvíli jsme s dalšími vyčkávaly, kdy se u nás této akce chopí nějaká již zavedená ekologická organizace, po čase jsme samy začaly netrpělivě „klepat“ na dveře. Po několika pokusech jsme pochopily, že všichni mají mnoho rozběhlých projektů a málo lidí. Věřte, není toho málo, čím se zabývají. Ale to přece není důvod k tomu, abychom zůstali v koutě a z dálky přihlíželi!

A tak pojďme my! My všichni, kdo chceme být vědomými obyvateli naší „matky Země“ a tušíme, co je ve hře! Nečekejme, až nás někdo vyzve do kola, a strhněme k tanci ostatní!

Monsanto vnímáme nejen jako „fabriku“, ale především jako symbol NEÚCTY k živým tvorům, půdě, vodě a celé planetě. Jsme-li propojeni, tušíme, že ubližuje svými produkty nám všem, ale ubližuje především proto, že to svým nečinným přihlížením sami dopouštíme. Na cestě ke štěstí a blahobytu jsme se zamotali v labyrintu slepých uliček. Ale to neznamená, že není cesty ven!

Máme právo si zvolit, podle jaké hudby chceme tančit. Společnosti jako Monsanto těží ze závislosti na ziskuchtivosti, na penězích. Ale vždyť to jsou dnes jen číslice na obrazovce! Ukažme jim, že se skutečnými hodnotami nemají nic společného! Že jejich závratné bohatství schraňované v okovaných pokladnicích není víc než černý popel! My rozhodujeme o tom, co je v životě důležité. Nemusíme bojovat proti zlu. Pojďme si vytvořit takový svět, ve kterém pro něj nebude místo.

Máme výborný nástroj, který se učíme smysluplně využívat. Chceme vyzvat všechny, kteří cítí tuto akci jako výzvu, aby se propojili virtuálně a sdíleli své nápady, JAK OSLAVIT MATKU ZEMI A ZVOLIT JINOU CESTU, než podrobování a ničení, kterou jdou firma Monsanto a jí podobní. Důležité je, co se odehrává v našich myslích a jestli opravdu chceme šířit světlo, protože „ještě není tma, ale smívá se“. A jak řekl Komenský, „proti tmě není třeba bojovat, stačí rozsvítit“.

Určitě je mezi námi dost takových, kteří by se rádi vypravili na pochod v Praze či Brně. Je však třeba ho řádně s předstihem ohlásit a odhadnout množství lidí. (na 10 osob musíte mít jednoho označeného pořadatele… :o) Chceme zde vytvořit společný prostor k setkávání a komunikaci. Záleží jen na vás, jak ho využijete. Pochody ve světě proběhnou v sobotu 24. 5. 2014, naše „pouť“ zde může trvat tak dlouho, pokud ji bude potřeba.

Vnímáme ji především jako možnost, jak šířit tuto událost tam, kde ještě netuší, co je Monsanto, že Roundup není neškodný, že GMO potraviny nás ohrožují už při samotném pěstování a k jídlu se vlastně nehodí, že při testování trpí tisíce laboratorních zvířat a že řešením hladomoru není jejich masové rozšíření, ale omezení plýtvání, spravedlivé rozdělování zdrojů a soběstačnost. Najděme v sobě pokoru a úctu před životem kolem nás a ohleduplnost k budoucím generacím, hledejme a tvořme (staro-)nové způsoby, jak darů přírody využít bez jejich mrzačení. Rozesmějme, rozezvučme, roztančeme vše kolem nás!

Těšíme se na nápady z vašich domovů, zahrad, polí, farem, škol i hospůdek.

Nezapomeňte, že „ my jsme ti, na které jsme čekali“ :o)

S díky Jana Hrušková a Marie Fareh

Událost na Facebooku >> www.facebook.com/events/512081628850499/

Komentáře
 • Vložit komentář

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • Josef 27.2.2014 at 23.16

  Kdy přesně se bude konat ten pochod? V horní části textu je uveden termín 24.5.2014, ale dole v textu je datum 25.5.2014???

  • FreePub 28.2.2014 at 8.04

   Zdravím, díky za upozornění, chybička už je opravena, pochod by se měl konat letos 24. května.

 • Martin 26.2.2014 at 14.04

  Že by se konečně začalo něco dít i u nás. Už je na čase přidat se k ostatním rozumným lidem a ukázat těm nahoře že nejsme stádo ovcí. To se znažili znas udělali oni!!!!FUCK NWO

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat