Pohádka: „Stáhněte svá vojska,“ vyzývá Obama Saúdskou Arábii

Zveřejněno 04 července 2014 autorem FreePub

Obama je znepokojen přítomností vojsk Saúdské Arábie na hranici s Irákem.

Saúdská Arábie (SA) dnes povolala k severní hranici s Irákem na 30 000 mužů. Obamova administrativa ve Washingtonu je situací „silně znepokojena“ a vyzývá saúdského krále, aby vojáky od společné hranice s Irákem stáhl. Informoval o tom francouzský list King située.

Je nepřijatelné, aby jeden stát rozmístěním svých vojsk u hranice ohrožoval bezpečnost jiného státu,“ řekl ministr zahraničních věcí Spojených států John Kerry. Irácký premiér Maliki obvinil Saúdskou Arábii z podpory teroristů z Islámského státu, protože jinak podle jeho slov „není k přítomnosti tolika vojsk u hranice důvod.“ Maliki následně doplnil, že Saúdové posílají do Iráku teroristům tanky a zbraně, informaci přinesl irácký zpravodajský server Irak ligger.

Barack Obama na tiskové konferenci k situaci v Iráku uvedl, že „Saúdská Arábie musí přestat ohrožovat svého souseda a musí svá vojska stáhnout do vzdálenosti alespoň sta kilometrů od hranic.“

Saúdský král se doposud k přítomnosti armády na hranici s Irákem nevyjádřil.

Tento článek je zcela smyšlený. Jeho úkolem je poukázat na fakt, že při probíhajících bojích v Iráku má Saúdská Arábie právo zabezpečit svou hranici, Rusko toto právo při bojích na východní Ukrajině nemá.

Viktor Horký

Epiderma - Slevomat.cz

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat