Portugalští vojáci protestovali proti úsporným opatřením

Zveřejněno 14 února 2014 autorem FreePub

Několik set členů portugalských ozbrojených sil demonstrovalo v ulicích Lisabonu.

Vojáci se shromáždili v Lisabonu ve čtvrtek večer a odsoudili plány na snížení vojenského rozpočtu v letošním roce a vyjádřili svůj hněv na škrty mezd a důchodů.

Vojáci řekli, že nechtějí takové krajní opatření, ale že jim vláda nenaslouchá.

Demonstranti odpověděli na výzvy tří sdružení zastupujících vojenský personál, které vydaly výzvu k vyjádření „rostoucího pocitu rozhořčení“ kvůli opatřením obsažených ve státním rozpočtu na rok 2014

Poškozena globální finanční krizí se portugalská ekonomika propadla do recese, což přimělo zemi vyjednávat s Mezinárodním měnovým fondem o záchranném úvěru v roce 2011.

Španělsko, Řecko, Itálie, Kypr a Portugalsko jsou v recesi, všech pět těchto zemí dostává finanční pomoc z evropských záchranných fondů.

Portugalská vláda hodlá zastavit předčasné odchody do důchodu, skoncovat s bezplatnou veřejnou dopravou pro policisty a zmrazit policejní zdravotní službu.

Dlouhodobá dluhová krize eurozóny, která začala v Řecku na konci roku 2009 a později se dostala i do Itálie, Španělska, Francie, Portugalska, Velké Británie, Irska a na Kypr, je považována za hrozbu nejen pro Evropu, ale i pro mnohé ostatní světové ekonomiky.

Zhoršující se dluhová krize donutila vlády Evropské unie přijmout tvrdá úsporná opatření a ekonomické reformy, které spustily případy sociálních nepokojů a obrovských protestů v mnoha evropských zemích.

 

Překlad článku Portuguese soldiers stage anti-austerity protest
www.presstv.ir/detail/2014/02/14/350603/portuguese-soldiers-protest-austerity/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat