Dostane se Pravý sektor na seznam teroristických organizací?

Zveřejněno 08 května 2014 autorem FreePub

Lotyšská poslankyně Evropského parlamentu navrhuje dát Pravý sektor na seznam teroristických skupin.

Tatjana Ždanoka uvedla, že ukrajinská prozatímní vláda bude muset konečně určit jasnou hranici mezi politickými organizacemi a krajně pravicovými extremisty.

Zástupkyně z Evropského parlamentu Tatjana Ždanoka požádala kolegy poslance, aby podpořili její požadavek – aby Evropská komise dala radikální hnutí Pravý sektor na seznam teroristických organizací, uvedla ve středu její tisková kancelář agentuře ITAR- TASS.

Bude-li této žádosti vyhověno, budou bankovní účty této organizace a všech jejích členů zmrazeny, radikálové nebudou moci vstoupit do zemí Evropské unie, zatímco vlády jednotlivých zemí budou spolupracovat na politické izolaci a zadržení bojovníků.

Nicméně Ždanoka věří, že „je to právě ukrajinská vláda, kdo ponese hlavní zodpovědnost za porážku Pravého sektoru, protože bude muset určit jasnou hranici mezi politickými organizacemi a krajně pravicovými extrémisty.

Tato hranice je nyní nejasná a řada státních postů je obsazena radikály či fašisty, jejich pověst je pošpiněna účastí na násilných akcích proti svým protivníkům nebo orgánům činným v trestním řízení,“ dodala.

Po otřesné tragédii v Oděse, kde ozbrojenci Pravého sektoru upálili 43 příznivců federalizované Ukrajiny, se potřeba zakázat Pravý sektor ukázala jako evidentní. A obyčejný zákaz jejich činnosti je nedostatečný – je potřeba porazit tuto extremistickou organizaci, odzbrojit její bojovníky, zatknout aktivisty a provést soudní proces,“ řekla.

Poznámka překladatele: oficiální vyjádření Tatjany Ždanok.

Překlad článku Latvian European Parliament deputy suggests Right Sector be deemed terrorists
en.itar-tass.com/world/730786

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat