Rubriky | Asie a Pacifik

Při protestech v Turecku zemřel demonstrant [VIDEO]

Zveřejněno 13 března 2014 autorem FreePub

Při násilných střetech v Turecku byl zabit demonstrant.

Země zažívá vlnu nepokojů po smrti 15-letého protestujícího, který byl postřelen střelou se slzným plynem loni v létě a zemřel v nemocnici po 269 dnech v kómatu.

Jeden demonstrant v Istanbulu zemřel na zranění hlavy poté, co policie ve středu večer zasáhla dav údajně útočící na policii.

Byly tam dvě skupiny útočící na policii a jeden mladík utrpěl zranění hlavy … a přišel o život,“ řekl Aziz Babuscu, vedoucí provinční pobočky vládnoucí strany AKP v Istanbulu, pro CNN Turk TV.

Turecko je sevřeno nepokoji po smrti 15-letého Berkina Elvana, který byl zraněn při protivládních protestech loni v létě.


Pokud video nefunguje, je ke stažení zde

Desítky tisíc demonstrantů zpívaly politické slogany, sešly se ve středu na Elvanově pohřeb v Istanbulu. Dav byl také skandoval „em>zabiják Tayyip!“ Ve středu se skupina tureckých aktivistů nabourala do účtu Twitteru poradce tureckého premiéra Erdogana, uveřejnila zprávy jako „Víme, kdo je Elvanův vrah.

Policie nasadila vodní děla, aby zablokovala pochod davu do náměstí Taksim. Slzný plyn a gumové projektily dav rozehnaly, zatímco policie v slzném plynu honila rozehnané demonstranty.

Ve středu se policie střetla s demonstranty v několika dalších tureckých městech, demonstranti zaplavili ulice v aktech občanské neposlušnosti po celé zemi. Další demonstrace jsou plánovány jako tlak na premiéra Erdogana až do 30.března, kdy se konají volby.

Erdogan, který mlčel o Elvanově smrti, řekl, že masivní protesty v ulicích 18 dnů před volbami jsou proti duchu demokracie.

Má demokracie co do činění se zápalnými lahvemi?“ řekl Erdogan dauy jásajících příznivců ve městě Siirt na jihovýchodě Turecka, uvedla agentura Reuters.

Cestou demokracie je volební urna. Máte-li sílu, jděte k volebním urnám,„řekl.

Překlad článku Protester killed in Turkey clashes (PHOTOS, VIDEO)
rt.com/news/turkey-clashes-protester-killed-454/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat