Ron Paul o Ukrajině: „Proč děláme věci ještě horší?“

Zveřejněno 04 května 2014 autorem FreePub

Vypadá to, že se občanská válka na Ukrajině stále zhoršuje.

Na západní Ukrajinu nyní naléhají její západní spojenci – NATO, Evropská unie (EU), Spojené státy a Mezinárodní měnový fond (MMF). Západní Ukrajina se rozhodla převzít zpět kontrolu nad městy na východní Ukrajině, které byly převzaty příznivci Ruska.

Samozřejmě se v mainstreamových médiích tvrdí, že tento problém vyvolalo Rusko. Pravdou je, že puč před několika týdny s cílem svrhnout zvoleného vůdce Viktora Janukovyče byl řízen stejnými skupinami: NATO, Evropská unie, USA a MMF.

Od doby, kdy tenhle nepořádek začal jsme se jím hodně zabývali, utratili jsme více než 5 miliard dolarů na kontrolu Ukrajiny. A tato intervence pokračuje. Ale současný boj vypadá na vážnou eskalaci, která se může vymknout kontrole, i když je v zájmu obou stran – jak Ruska, tak Západu – aby k eskalaci nedošlo. Objevila se spousta hrozeb a zastrašování ohledně sankcí, které by se velmi dobře mohly vymknout kontrole.

Nedávno Mezinárodní měnový fond přislíbil 17 miliard dolarů Ukrajině za určitých podmínek: ukončit kontrolu měst na východě Ukrajiny ze strany pro-ruských příznivců. Taková je podmínka, takže není divu, že jsme z ničeho nic svědky agresivních aktivit západních Ukrajinců s cílem dobýt města na východě Ukrajiny.

Ironií je, že MMF se nezdá mít snahu pomoci ukrajinskému lidu, protože aby Ukrajina dostala 17 miliard dolarů, tak nejen že musí bojovat a ovládnout východ země, ale také musí zvýšit daně a zvýšit ceny ropy – což lidem určitě nepomůže. To je obecně případ, kdy jsou na zemi uloženy sankce nebo když vypukne válka: lidé trpí.

Také si myslím, že je zde určitý posun od předstírání, že jsou západní Ukrajinci v defenzivě, protože už teď zavedli vojenské odvody. Ve vší vážnosti, jestliže se vaše země brání, pak se lidé probouzí a nemusíte používat brannou povinnost, abyste sehnali bojovníky.

Tvrdím, že je tam bordel a že se to zhoršuje. My k těm problémům přispíváme. Pro Ukrajince, pro Evropany, pro Američany, pro Rusy, pro nás by bylo mnohem lepší stát mimo a dodržovat zásady neintervenční zahraniční politiky. Neposílat jim peníze, neposílat jim zbraně. Nevměšovat se a nevybírat si stranu. Pak si myslím, že by mohl být ukrajinský lid schopen si to urovnat sám a mnohem lépe, než když je někdo zvenčí ruší.

Překlad článku Ron Paul on Ukraine: ‘Why Are We Are Making Things Worse?’
www.infowars.com/ron-paul-on-ukraine-why-are-we-are-making-things-worse/

Komentáře
  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • […] ,,Amerika, prečo robíme veci na Ukrajine ešte horšími?” […]

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat