Rubriky | Blogy, Evropa

Pohádka: Putin požádal Dumu o 500 milionů dolarů pro povstalce na Ukrajině

Zveřejněno 29 června 2014 autorem FreePub

Putin pomůže Ukrajinským povstalcům částkou 500 milionů dolarů.

Ruský prezident Vladimír Putin požádal včera dolní komoru parlamentu o v přepočtu 500 milionů dolarů na výcvik a vyzbrojení povstalců na východě Ukrajiny, kteří již několik měsíců bojují proti tamní vládě. Informaci přinesl server Oekraïense leugen.

Ministr zahraničí Sergej Lavrov na podporu návrhu prohlásil, že „Rusko se musí aktivně zapojit do občanské války na Ukrajině.“ Ruský prezident byl v posledních měsících terčem kritiky některých ruských představitelů, že se do ukrajinské krize odmítá aktivně zapojit. Právě Putinova nerozhodnost podle jeho kritiků dovolila ukrajinskému prezidentu Porošenkovi upevnit svoji pozici.

Peníze by podle Sergeje Lavrova měly pomoci bránit civilisty a stabilizovat oblasti ovládané opozicí. Mají rovněž usnadnit poskytování základních potřeb a umožnit lepší ochranu před ukrajinskou armádou.

Problémem je však podle serveru Mensonges nejednotnost ukrajinské opozice. Analytici se shodují, že před poskytnutím vojenské pomoci bude třeba každé jednotlivé frakce tamní opozice prověřit, aby se nestalo, že se zbraně neobrátí proti Rusku samotnému.

Tento článek je zcela smyšlený a nezakládá se na pravdě. Jeho cílem je upozornit na absurdnost a přehlížený dvojí metr při Obamově žádosti o 500 milionů dolarů pro syrské vzbouřence.

Viktor Horký

Komentáře
  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • JK 29.6.2014 at 15.53

    šikovné :-)

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat