Putin zahájil stavbu největšího plynovodu do Číny

Zveřejněno 02 září 2014 autorem FreePub

Během třiceti let by měl do Číny přepravit 4 biliony kubických metrů plynu.

Ruský prezident Vladimir Putin a čínský vicepremiér Zhang Gaoli společně zahájili stavbu největšího plynovodu na světě.

Nový plynovod významně posílí ekonomickou spolupráci se zeměmi v regionu Asie a Tichomoří, a především našeho hlavního partnera – Čínu,“ řekl Vladimir Putin.

Gazprom je vždy spolehlivým dodavatelem plynu pro svoje zákazníky. A tento plynovod nebude výjimkou,“ řekl generální ředitel Aleksey Miller.

Epiderma - Slevomat.cz

3968 km dlouhé potrubí bude spojovat ložiska zemního plynu z východní Sibiře do Číny a bude se tedy jednat o největší rozvodnou síť zemního plynu na světě. Putin i čínský vicepremiér nazývají plynovod největším stavebním projektem světa, neboť investice obou zemí do tohoto plynovodu přesáhne 20 miliard dolarů.

V roce 2019 by měl plynovod začít fungovat a dodávat plyn do severovýchodního regionu stejně tak, jako na východ Ruska. Čína začne stavět svojí část plynovodu v první polovině roku 2015, oznámil čínský vicepremiér.

Za poslední rok Čína spotřebovala více jak 170 miliard kubických metrů plyn, a očekává se spotřeba 420 miliard kubických metrů za rok od roku 2020. Evropa se spotřebou 160 miliard kubických metrů zůstává jedním z největších odběratelů ruského plynu.

Hned jak bude plynovod hotový, budeme schopni ho propojit s plynovodem do Evropy. Podle podmínek světového trhu budeme dodávat více plynu buďto na východ, nebo na západ,“ dodal Putin.

Smlouva o spolupráci s čínskou státní společností CNPC (China National Petroleum Corporation) v hodnotě 400 miliard dolarů byla podepsána v květnu.

Článek Putin breaks ground on Russia-China gas pipeline, world’s biggest přeložil Zbyněk Klein.
rt.com/business/184176-russia-china-gas-siberian-power/

Epiderma - Slevomat.cz

Komentáře
  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • majk 2.9.2014 at 12.21

    …konečně si můžem kupovat předraženou ropu ze západu, podpořit tak další těžbu ropy z asvaltových písků, další drancování přírody, díky kapitalisto…

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat