Rubriky | Asie a Pacifik

Tags | ,

Radikálové ISIL hledají sexuální otroky v Mosulu

Zveřejněno 19 června 2014 autorem FreePub

Militanti ISIL vyzvali v iráckém Mosulu obyvatele, aby nabídli své ženy jako sexuální otrokyně.

V prohlášení téměř před týdnem notoricky známí a dobře vyzbrojení bojovníci hrozili Iráčanům v Mosulu následky, pokud se jim nepodaří splnit tento požadavek.

Myšlenka nabízet sex militantům pod záminkou svaté války se v arabštině nazývá jako „džihád-ul-Nikka,“ poprvé se objevila v roce 2013.

V té době saúdský wahhabistický duchovní vydal fatwu vyzývající ženy, aby se nabídly ozbrojeným miiltantům bojujícím proti vládě syrského prezidenta Bašára Assada.


Pokud video nefunguje, je ke stažení zde

Epiderma - Slevomat.cz

Wahhabismus je radikální výklad islámu, který je silně netolerantní k jakýmkoli jiným úhlům pohledu a vydává náboženské edikty, které odporují základním islámským principům a hodnotám.

ÏSIL (Islámský stát v Iráku a Levantě) od al-Kájdy oddělená teroristická skupina, která bojuje proti vládě v Sýrii a Iráku.

10. června radikální skupina ISIL v převzala v Iráku kontrolu nad Mosulem – hlavním městem provincie Ninive – který následoval po pádu Tikrítu, který se nachází 140 km severozápadně od hlavního města Bagdád. Během posledních dnů se radikálové ISIL setkali se silným odporem ze strany irácké armády a lidí spojujících své síly s armádou.

Stovky tisíc Iráčanů byly nuceni opustit své domovy kvůli útokům.

Irácký premiér Nouri al-Málikí slíbil, že se bezpečnostní síly v zemi postaví proti zahraničím podporovaným teroristům, označil obsazení Mosulu jako „spiknutí“. Málikí také řekl, že jsou za bezpečnostní krizi a rostoucí terorismu v jeho zemi zodpovědní Saúdská Arábie a Katar, odsuzoval režim Saúdů jako hlavního zastánce globálního terorismu.

Překlad článku ISIL militants seeking sex slaves in Mosul
www.presstv.ir/detail/2014/06/19/367627/150-aussies-fighting-in-syria-iraq/

Epiderma - Slevomat.cz

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.