Rubriky | Asie a Pacifik

Tags | ,

Radikálové ISIL hledají sexuální otroky v Mosulu

Zveřejněno 19 června 2014 autorem FreePub

Militanti ISIL vyzvali v iráckém Mosulu obyvatele, aby nabídli své ženy jako sexuální otrokyně.

V prohlášení téměř před týdnem notoricky známí a dobře vyzbrojení bojovníci hrozili Iráčanům v Mosulu následky, pokud se jim nepodaří splnit tento požadavek.

Myšlenka nabízet sex militantům pod záminkou svaté války se v arabštině nazývá jako „džihád-ul-Nikka,“ poprvé se objevila v roce 2013.

V té době saúdský wahhabistický duchovní vydal fatwu vyzývající ženy, aby se nabídly ozbrojeným miiltantům bojujícím proti vládě syrského prezidenta Bašára Assada.


Pokud video nefunguje, je ke stažení zde

Wahhabismus je radikální výklad islámu, který je silně netolerantní k jakýmkoli jiným úhlům pohledu a vydává náboženské edikty, které odporují základním islámským principům a hodnotám.

ÏSIL (Islámský stát v Iráku a Levantě) od al-Kájdy oddělená teroristická skupina, která bojuje proti vládě v Sýrii a Iráku.

10. června radikální skupina ISIL v převzala v Iráku kontrolu nad Mosulem – hlavním městem provincie Ninive – který následoval po pádu Tikrítu, který se nachází 140 km severozápadně od hlavního města Bagdád. Během posledních dnů se radikálové ISIL setkali se silným odporem ze strany irácké armády a lidí spojujících své síly s armádou.

Stovky tisíc Iráčanů byly nuceni opustit své domovy kvůli útokům.

Irácký premiér Nouri al-Málikí slíbil, že se bezpečnostní síly v zemi postaví proti zahraničím podporovaným teroristům, označil obsazení Mosulu jako „spiknutí“. Málikí také řekl, že jsou za bezpečnostní krizi a rostoucí terorismu v jeho zemi zodpovědní Saúdská Arábie a Katar, odsuzoval režim Saúdů jako hlavního zastánce globálního terorismu.

Překlad článku ISIL militants seeking sex slaves in Mosul
www.presstv.ir/detail/2014/06/19/367627/150-aussies-fighting-in-syria-iraq/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat