Rubriky | Ameriky

Tags | ,

Rasová segregace v amerických školách vyvolává obavy

Zveřejněno 25 května 2014 autorem FreePub

Dle nové studie veřejné školy v USA stále trpí rasovou segregací.

Nová studie z University of California v Los Angeles ukazuje, že izolace latinskoamerických studentů na západě a afroamerických studentů na severovýchodě je stále hlavním činitelem rasové nerovnosti na amerických školách i poté, co před 60 lety nejvyšší soud nařídil zastavit rasovou segregaci latinskoamerických a černošských studentů od bílých.

Segregace je obvykle na základě rasy a chudoby,“ uvedli spoluautoři studie Gary Orfield a Erica Frankenberg ve zprávě vydané 15. května.[1]

Černí a latinskoameričtí studenti mají tendenci být ve školách, kde je většina dětí chudých, ale bílí a asijští studenti jsou obvykle ve školách s dětmi ze střední třídy.


Pokud video nefunguje, je ke stažení zde

Tento rozdíl se posledních 10 let zvětšoval, učitelé v Kalifornii tvrdí, že školy se studenty z menšin získávají menší finanční prostředky od státu. Menšinoví studenti také ve školách dostávají více trestů, tvrdí.

Rodiče latinskoamerických studentů věří, že pro segregaci neexistuje žádná omluva.

Státy New York, Illinois a Kalifornie jsou mezi těmi, které jsou na tom nejhůř co se týče izolace černých studentů, píše se ve zprávě.

Odbor školství Úřadu pro občanská práva tvrdí, že rasové rozdíly nejen že existují, ale jsou také významné v rámci veřejného vzdělávacího systému – a začíná již v předškolním věku – děti ve věku 4 let méně.

Minulou sobotu americký generální prokurátor Eric Holder uznal, že lidé v USA stále trpí rasovou diskriminací s tím, že rasová diskriminace sice není „oznamována palcovými titulky,“ ale je stále hluboce zakořeněna.

Zdroje
[1]: UCLA – Report Finds Changing U.S. Demographics Transform School Segregation Landscape 60 Years After Brown v Board of Education

Překlad článku Racial segregation in US schools raises concerns
www.presstv.ir/detail/2014/05/23/363799/racial-segregation-in-us-raises-concerns/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat