Řecká úsporná opatření „způsobila“ 551 sebevražd mužů

Zveřejněno 22 dubna 2014 autorem FreePub

Nová studie ukazuje, že více než 550 mužů spáchalo v Řecku sebevraždu „z důvodu fiskálních úspor.

Podle studie výzkumníků z University of Portsmouth ve Velké Británii každé zvýšení vládních výdajových škrtů v Řecku o 1 procento vedlo k nárůstu 0,43 procenta sebevražd mužů mezi roky 2009 a 2010.[1]

Aby vědci provedli tuto studii, řídili všechny funkce, které by mohly vést až k sebevraždě, a zjistili, že 551 se mužů zabilo jen kvůli ekonomickým těžkostem a úsporných opatřením.

To je téměř jedna osoba za den. Vzhledem k tomu, že v roce 2010 bylo v Řecku spácháno kolem dvou sebevražd za den , zdá se, že 50 % bylo v důsledku úsporných opatření,“ řekl spoluautor studie Nikolaos Antonakakis.

Muži ve věku mezi 45 a 89 lety jsou nejzranitelnější věková skupina při těžkých ekonomických podmínkách, které mohou vyvolat pokles platů a důchodů, a tak zvyšují riziko sebevraždy, uvádí studie.

Tato zjištění mají silné důsledky pro politiky a pro zdravotní agentury,“ řekl Antonakakis a dodává: „Často se mluví o fiskálním multiplikačním efektu úsporných opatření, jako například vliv na HDP (hrubý domácí produkt). Ale jaký je multiplikační efekt na zdraví ? Musíme vzít v úvahu zdravotní multiplikátory jakékoliv fiskální konsolidace a úsporných opatření.

Řecko je v epicentru dluhové krize eurozóny a dosud zažilo sedm let recese.

Od roku 2010 byly národní rozpočty zdravotnictví, vzdělávání a místní samosprávy sníženy zhruba o 40 procent, stejně tak mzdy a důchody.

Zdroje
[1]: Studie: The Impact of Fiscal Austerity on Suicide: On the Empirics of a Modern Greek Tragedy

Překlad článku Greece austerity causes 551 male suicides
www.presstv.ir/detail/2014/04/21/359527/551-greeks-commit-suicide-over-austerity/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat