Rubriky | Evropa

Řekové přichází o zdravotní pojištění kvůli úsporným opatřením [VIDEO]

Zveřejněno 24 dubna 2014 autorem FreePub

Podle řeckého ministra zdravotnictví kvůli nim část veřejnosti ztratila své zdravotní pojištění.

Adonis Georgiadis, řecký ministr zdravotnictví, ve středu uvedl, že zhruba 1,9 milionu až 2,4 milionů Řeků, což se rovná zhruba pětině populace země, ztratilo veřejné zdravotní pojištění v důsledku úsporných opatření.

Charity nicméně tento počet odhadují na zhruba 3 milion, což činí téměř jednu třetinu spíše než jednu pětinu řecké populace.

Řecký ministr zdravotnictví řekl, že nepojištění budou mít přístup k bezplatné primární péči na speciálních klinikách, ale specializovaná péče spoléhá na darech od soukromých charitativních organizací a farmaceutických firem.

Začátkem tohoto týdne jedna studie ukázala, že více než 550 řeckých mužů spáchalo sebevraždu „z důvodu fiskálních úspor.[1]


Pokud video nefunguje, je ke stažení zde

Podle studie výzkumníků z University of Portsmouth ve Velké Británii každé zvýšení vládních výdajových škrtů v Řecku o 1 procento vedlo k nárůstu 0,43 procenta sebevražd mužů mezi roky 2009 a 2010.

Veřejná zdravotní péče Řecka byla zpustošena tvrdou finanční krizí. Mezinárodní záchranné peníze měl malý úspěch při napravování tohoto stavu.

Po Aténách požadují mezinárodní věřitelé – Evropská komise, Evropská centrální banka a Mezinárodní měnový fond – provedení některých úsporných opatření výměnou za záchranné půjčky ve výši 240 miliard eur (cca 6,585 bilionů Kč).

Řecko je v epicentru dluhové krize eurozóny a dosud zažilo sedm let recese.

Podle zpráv je více než čtvrtina řeckých pracovníků v současné době nezaměstnaných, banky jsou v nejisté situaci, důchody a platy byly sníženy během krize o 40 procent.

Zdroje
[1]: FreePub.cz: Řecká úsporná opatření „způsobila“ 551 sebevražd mužů

Překlad článku Austerity cuts taking toll on Greeks’ health care: Minister
www.presstv.ir/detail/2014/04/24/359841/health-care-in-greece-affected-by-cuts/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat