Rubriky | Evropa

Tags | ,

Rusko hostí 14 000 dětských uprchlíků z Ukrajiny

Zveřejněno 01 července 2014 autorem FreePub

Podle ruského ombudsmana pro děti počet uprchlých dětí z Ukrajiny dosáhl 14 tisíc.

Ve svém projevu během páteční návštěvy v ruském městě Murmansk oznámil Pavel Astakhov, že nyní žije v Rusku zhruba 40 000 lidí z Ukrajiny s oficiálním statusem uprchlíka a očekává se, že toto číslo poroste.

Astakhov také poznamenal, že bylo zřízeno 15 středisek pro pomoc dětským uprchlíkům a pro řešení jejich potřeb zaměstnání a škol.

Informace se objevily ve stejný den, kdy agentura OSN pro uprchlíky uvedla, že velké množství Ukrajinců opustilo své domovy kvůli současným nepokojům na Ukrajině.

Melissa Fleming, mluvčí Komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) odhaduje, že z celkového počtu uprchlíků zhruba 110 000 lidí uprchlo do Ruska, zatímco zbývající osoby se přesídlily v rámci Ukrajiny.[1]

Převážně rusky mluvící části Ukrajiny na východě země jsou dějištěm smrtelných střetů mezi pro-ruskými aktivisty a ukrajinskou armádou od doby, kdy Kyjev v polovině dubna zahájil vojenské operace ve snaze rozdrtit pro-moskevské protesty.

Vláda v Kyjevě tvrdí, že se zaměřuje na ozbrojené demonstranty, ale zprávy tvrdí, že bylo v bojích zasaženo i mnoho civilistů.

Násilí zesílilo poté, co se 11. května v Doněcku a Luhansku konala místní referenda, ve kterých obyvatelé obou regionů v drtivé většině hlasovali ve prospěch nezávislosti na Ukrajině. Referenda dopadla obdobně jako to březnové na Krymu, které vedlo k začleněné tohoto černomořského poloostrova do Ruské federace.

Zdroje
[1]: UNHCR – Sharp rise in Ukrainian displacement, with more than 50,000 internally displaced

Foto: Obyvatelé z východní Ukrajiny v dočasném zařízení pro uprchlíky v regionu Rostov na jihu Ruska dne 21. června 2014.

Překlad článku Russia hosts 14,000 Ukrainian child refugees: Ombudsman
www.presstv.ir/detail/2014/06/28/369023/14000-ukraine-child-refugees-in-russia/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat