Rubriky | Evropa

Tags | ,

Rusko je nyní nepřítelem, ne partnerem

Zveřejněno 01 května 2014 autorem FreePub

Informaci uvedl náměstek generálního tajemníka NATO Alexander Vershbow.

Doslova uvedl, že jsou spojenci nuceni jednat s Ruskem „spíše jako s nepřítelem než s partnerem,“ uvedla ve čtvrtek agentura Associated Press.

61-letý bývalý velvyslanec Spojených států v Rusku tento týden údajně novinářům řekl, že role Moskvy v probíhající krizi na Ukrajině donutila NATO, aby přehodnotilo stanovisko aliance vůči Rusku a že další jednotky mohou být brzy v regionu mobilizovány, pokud se napětí zhorší.

Novinář agentury AP Robert Burns ve čtvrtek napsal, že Vershbow řekl, že role Kremlu v nedávných událostech na Ukrajině „znamená zlom v desetiletích úsilí NATO sblížit se s Moskvou.[1]

Druhý muž NATO údajně novinářům řekl, že aliance nyní zvažuje nová opatření určená k zamezení jakýchkoliv budoucích aktů agrese ze strany Ruska zaměřených na partnerské země, že by se brzy mohl nasadit větší počet bojových sil do východní Evropy.

Novináři píšící pro Civil.Ge ve čtvrtek napsali, že Vershbow řekl publiku na panelové diskusi ve Washingtonu DC o den dříve, že NATO by mělo zavést „do regionu defenzivní aktiva.[2]

Potřebujeme zvýšit svou podporu pro reformy v oblasti obrany a vojenské modernizace ruských sousedů, a to nejen na Ukrajině, ale také v Moldávii, Gruzii, Arménii a Ázerbájdžánu,“ řekl Vershbow.

NATO by mělo uvažovat o „vylepšení“ společných cvičení mezi partnerskými státy, citoval web Vershbowa, jak uvedl v průběhu akce, přičemž uznal, že nasazení sil v Gruzii bylo „kontroverzním“ manévrem.

Pro Spojené státy je také důležité, aby se ujaly vedení … aby se ujistily, že další kroky, které NATO podnikne, například zářijový summit, budou adekvátní odpovědí na to, co se děje na Ukrajině,“ řekl gruzínský ministr obrany Irakli Alasania v průběhu diskuse.

Západ by se měl nyní chopit příležitosti a vytvořit realitu tím, že přijme členství ucházejících se zemí tím, že umístí defenzivní aktiva v těchto zemích a převážně v Gruzii,“ dodal Alasania. „Nyní je důležité umístit některé obranné funkce, jako je protivzdušná obrana a protitankové jednotky, které nám dávají možnost bránit naši svobodu, protože víme, že pokud se něco pokazí, nikdo nás nepřijde zachránit, jak jsme viděli v roce 2008.

Začátkem tohoto týdne ruský ministr obrany Sergej Šojgu řekl, že shromažďování vojáků NATO v blízkosti ruských hranicích je „bezprecedentní.“ O několik týdnů dříve velitel amerického letectva, který má na starosti vojenskou přítomnost NATO v Evropě, řekl, že američtí vojáci mohou být brzy nasazeni do regionu, jakmile se bude napětí nadále zhoršovat v blízkosti hranice mezi Ukrajinou a Ruskem.

Zdroje
[1]: Yahoo News: NATO official: Russia now an adversary
[2]: Civil.ge: Alasania Calls for NATO ‚Defensive Assets‘ in Georgia

Překlad článku NATO’s second-in-command says Russia is now an enemy, not a partner
rt.com/usa/156204-nato-vershbow-russia-adversary/

Komentáře
  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • Meno Priezvisko 2.5.2014 at 17.25

    fdfd

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat