Rubriky | Evropa

Tags | ,

Rusko varuje před expanzí NATO na východ

Zveřejněno 12 června 2014 autorem FreePub

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov varoval před expanzí NATO na východ.

Lavrov varoval, že jakékoli šíření na východ nebo nahromadění vojenských sil aliance NATO u ruských hranic bude kontraproduktivní.

Umělý pokus pokračovat v expanzi NATO na východ a průběh vojenské infrastruktury na východ blíže k ruským hranicím je kontraproduktivní,“ řekl Lavrov po setkání se svým finským protějškem Erkki Tuomiojou ve Finsku ve městě Turku.

Varování přišlo ve stejný den, kdy NATO zahájilo vojenské cvičení v blízkosti ruské západní hranice. Téměř 5000 vojáků a 800 vojenských vozidel z 10 členských států NATO, včetně Spojených států, Velké Británie a Kanad,y se účastní cvičení Sabre Strike poblíž lotyšského hlavního města Riga.

USA nasadily dva bombardéry B-2 Spiri schopné nést jaderné zbraně na britské letecké základně, aby se později připojily k vojenskému cvičení. Vojenské manévry mají podle plánu trvat až do 20. června.

Rusko vnímá vojenská cvičení západní aliance jako znamení agrese uprostřed krize na Ukrajině.

Napětí mezi Ruskem a Západem se zvýšilo poté, co se ukrajinská autonomní republika Krym začlenila do Ruské federace na základě březnového referenda.

Tento krok vyvolal rozzlobené reakce ze strany Spojených států a Evropské unie, uvalily represivní opatření proti řadě ruských úředníků a orgánů na Krymu.


Pokud video nefunguje, je ke stažení zde

Překlad článku Russia warns against NATO eastward expansion
www.presstv.ir/detail/2014/06/10/366317/russia-warns-against-nato-expansion/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat