Rubriky | Evropa

Tags |

Rusko vytvoří svůj vlastní platební systém

Zveřejněno 30 března 2014 autorem FreePub

Prezident Putin uvedl, že si Rusko vytvoří svůj vlastní národní platební systém.

Nový platební systém by snížil závislost na Západu uprostřed zvýšeného napětí kvůli Krymu.

Putin řekl ve čtvrtek v televizním vystoupení zákonodárcům, že takové systémy fungovaly v zemích, jako je Japonsko a Čína.

Zpočátku začínaly pouze jako národní systémy omezené na své vlastní trhy na svém vlastním území pro vlastní obyvatelstvo, ale jsou teď stále populárnější,“ řekl ruský prezident a dodal: „Proč bychom to také nemohli udělat? Měli bychom to určitě udělat a uděláme to.

Putinovy poznámky přišly poté, co dvě americké finanční společnosti Visa a MasterCard přestaly poskytovat služby v oblasti platebních transakcí pro klienty Bank Rossiya po sankcích uložených Washingtonem v reakci na odtržení Krymu k Rusku.

Krym vyhlásil nezávislost na Ukrajině 17. března a oficiálně požádal, aby se stal součástí Ruska po referendu, které se konalo o den dříve, ve kterém 96,8% krymských obyvatel hlasovalo pro odtržení. Volební účast v referendu činila 83,1%.

Tento krok vyvolal naštvané reakce Spojených států a Evropské unie, uložily represivní opatření proti řadě ruských úředníků a orgánů na Krymu.

Ukrajinští zákonodárci oznámili, že nikdy neuznají znovusjednocení Krymu s Ruskem, slíbili bojovat za osvobození regionu tak dlouho, jak bude potřeba.

Překlad článku Russia to create national payment system: Putin
www.presstv.ir/detail/2014/03/27/356221/russia-to-create-own-payment-system/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat