Rubriky | Evropa

Tags |

Rusko zvažuje sankce proti Západu [VIDEO]

Zveřejněno 10 března 2014 autorem FreePub

Moskva připravuje zákon, který by mohl zmrazit aktiva evropských a amerických firem působících v Rusku.

Jde o reakci na potenciální sankce Západu proti Rusku kvůli krizi v republice Krym.

Skupina ruských zákonodárců, včetně senátora Andreje Klishase, předsedy výboru pro ústavní práva horní komory ruského parlamentu, pracuje na plánech, jak reagovat na sankce Spojených států a na potenciální zákazy ostatní západních zemí.

Klishas řekl, že Moskva musí mít dostatečný vliv, aby reagovala na hrozby sankcí přicházejících se zahraničí.

Rusko se dostalo se Spojenými státy a jejich spojenci na mrtvý bod kvůli autonomní republice Krym, kde velkou většinu obyvatel tvoří etničtí Rusové a kde má Rusko námořní základnu.


Pokud video nefunguje, je ke stažení zde

Washington uvalil vízová omezení pro Rusy, nařídil sankce týkající se jednotlivců, kteří podle něho byli zapojeni do ruské vojenské intervence na Ukrajině, a odsoudil navrhované referendum o odtržený Krymu od Ukrajiny a jeho připojení k Rusku.

Navíc Evropská unie pozastavila vázové a investiční rozhovory s Ruskem kvůli stejnému problému a pohrozila sankcemi, pokud nebude dosaženo žádného diplomatického pokroku.

Zákonodárci Krymu jednomyslně deklarovali, že chtějí Krym připojit k Rusku a rozhodnutí nechali na referendu, které proběhne 16. března.

Nová proevropská vláda v Kyjevě nicméně označila plánované referendum za nezákonné a prozatímní ukrajinský premiér Arseny Jacenčuk řekl, že Krym byl a zůstane nedílnou součástí Ukrajiny.

První místopředseda krymské vlády Rustam Temirgaliev naopak řekl, že region je již součástí Ruska a že hlasování je potřeba pouze kvůli schválení.

Překlad článku Russia mulling sanctions against West
www.presstv.ir/detail/2014/03/10/354062/russia-mulls-sanctions-against-west/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat