Rubriky | Ameriky

Seattle je v USA průkopníkem bankomatů na Bitcoiny

Zveřejněno 21 února 2014 autorem FreePub

Seattle se pravděpodobně stane prvním americkým městem s bankomatem výhradně pro kryptoměnu Bitcoin.

Kanada byla prvním státem, který instaloval bankomat na Bitcoiny a existují plány na zavedení dalších takových bankomatů v Londýně i v Singapuru a to ještě letos.

Společnost z Las Vegas jménem Robocoin oznámila instalaci prvního bankomatu v Seattlu na konci tohoto měsíce. Jde po stopách Kanady, který tento stroj zavedla již v loňském roce, nové bankomaty budou vybaveny skenery, které rozpoznají úředně vydanou identitu, jako jsou pasy a řidičské průkazy.

Uživatelé digitální měny nebudou moci použít tento bankomat pro výměnu Bitcoinů za peníze, ale budou si pomocí něho moci uložit peníze nebo nakoupit další Bitcoiny. Od svého vzniku v roce 2008 získává Bitcoin na popularitě i přes svou volatility a nedostatek právních předpisů upravujících jeho použití.

Robocoin propagoval první bankomat na Bitcoiny ve Vancouveru loni na podzim a hodlá jej použít také v Austinu v Texasu do konce letošního roku.

Kanadská směnárna na Bitcoiny s názvem Bitcoiniacs také oznámila, že chce v blízké budoucnosti postavit infrastrukturu pro bankomaty Robocoinu v Singapuru a Londýně.

V současné době hledáme místo. Máme v Singapuru člověka, se kterým spolupracujeme. Pravděpodobně postavíme podobný bankomat, který máme tady ve Vancouveru,řekl pro web CoinDesk.com Mitchell Demeter, zakladatel společnosti Bitcoiniacs.

Demeter řekl, že Singapur je pro Bitcoiniacs ideální cíl díky nedávno zavedeném daňovým pokynům pro Bitcoiny.

Singapur se pro nás stal velmi atraktivním, jakmile se úřady vyjádřily, zda stojí na straně Bitcoinu. Jde o atraktivní místo pro podnikání celkově, takže jsme vybrali perfektní místo.

V současné době se hodnota jednoho Bitcoinu pohybuje kolem 636 amerických dolarů, ale hodnota je náchylná na dramatické výkyvy. Loni v prosinci stál jeden BTC kolem 1000 dolarů a poté cena drasticky klesla o zhruba 20%.

 

Překlad článku Seattle to become first US city to pioneer bitcoin ATMs
rt.com/usa/seattle-bitcoin-atms-open-505/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat