Rubriky | Ameriky

Tags | ,

Senátoři chtějí uzavřít přívod vody pro NSA

Zveřejněno 09 ledna 2014 autorem FreePub

Dva američtí senátoři představili návrh zákona zakazující firmám poskytovat služby agentuře NSA.

Oba dva senátoři znepokojení špionážním skandálem Národní bezpečnostní agentury (NSA), přestože jsou oba ze znepřátelených táborů, představili návrh zákona, který by zakázal firmám v Kalifornii poskytovat inženýrské služby pro NSA – včetně dodávek vody pro chlazení počítačů.

NSA je organizace potřebující hodně zdrojů. Iniciativa aktivistů a dalších organizací se zřejmě snaží zničit tuto agenturu kvůli jejímu porušování práv.

Informace přichází v době, kdy NSA ve státě Maryland uzavřela dohodu o nákupu odpadních vod v hodnotě 2 milionů dolarů ročně.

Kalifornie tak laskavá není. Po řadě obvinění z porušování práv amerických občanů se senátoři Ted Lieu (demokrat) a Joel Anderson (republikán) se v pondělí rozhodli oficiálně představit návrh zákona číslo 828.

Ve svém prohlášení uvedli, že „obrovská úroveň špionáže NSA a nevybíravé shromažďování telefonních a elektronických dat o všech Američanech, včetně více než 38 milionů obyvatel Kalifornie, je přímou hrozbou pro naši svobodu.“

Zákon zakáže státu Kalifornie „poskytování materiální podpory, účast nebo pomoc NSA v jakékoliv formě.

V praxi to znamená řadu věcí: Návrh zákona se zaměřuje na státem vlastněnou vodu a elektřinu; všechny veřejné vysoké školy, které umožňují NSA využívat jejich výzkumná zařízení a kampusy jako místo pro nábor; zakáže všechna lokální a státní kriminální vyšetřování využívající data shromažďována vládou bez konkrétních povolení – v takovém případě bude informace u soudů nepoužitelná.

 

Částečný překlad článku US senators propose bill to shut off NSA’s water supply in California
rt.com/usa/nsa-water-supply-bill-265/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat