Rubriky | Evropa

Británie: Špatní bankéři možná budou muset vracet peníze

Zveřejněno 15 března 2014 autorem FreePub

Britští „špatní bankéři“ možná budou muset vrátit bonusy za posledních šest let.

Bank of England (britská centrální banka) se snaží zvýšit odpovědnost top managementu za výkon věřitelů a vyhnout se opakování špatného prodeje a manipulaci s úrokovou mírou.

Rozhodnutí by se týkalo všech 1700 firem registrovaných u regulačního úřadu Prudential Regulation Authority (PRA), jako jsou banky, stavební spořitelny, spořitelní a úvěrní družstva, pojišťovny a velké investiční domy.

Nařízení by mohlo vstoupit v platnost 1. ledna 2015 a platil by i pro pohledávky zařízené před tímto datem, které jsou splatné po tomto datu, uvedla Bank of England.

Odůvodněný důkaz „přečinu,“ obrovské ztráty nebo selhání při řízení rizik patří mezi důvody, které by mohly nechat bankéře bez celoročního bonusu.

Nová legislativa, pokud bude použita, se stanou nejzávažnějším ustanovením zpětných pohledávek na světě, uvedl Tom Gosling z PwC.

Více než jakýkoli jiný požadavek zavedený regulátory tento vytvoří obavy pro britské banky které se snaží konkurovat územím, jako jsou Spojené státy, Asie a dokonce i jiné části EU, kde taková přísná pravidla neplatí,citovaly Financial Times slova Goslinga.

Máme za cíl zajistit bezpečnost a spolehlivost firem, které regulujeme, a nedovolím systémy odměňování, které podporují chování s potenciálem ohrozit finanční stabilitu,uvedl v prohlášení Andrew Bailey, náměstek guvernéra a generální ředitel PRA.

„Poskytne to jasný signál pro jednotlivce – co se od nich očekává a důsledky, pokud nebudou jednat správně,“ dodal.

Návrh PRA bude předložen k projednání parlamentní komisi pro bankovní standardy na dva měsíce konzultací.

Britské bankovnictví čelí významné změně – giganti jako RBS a Barclays masivně propouští své zaměstnance a hledají další způsoby, jak snížit náklady. Někteří velcí věřitelé v zemi se rozhodli zvýšit mnohamilionové bonusy pro svá vrcholová vedení.

Překlad článku Bank of England: Financiers compelled to return bonuses for ‘misbehavior’
rt.com/business/boe-proposes-bonus-clawback-778/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat