Rubriky | Evropa

Tags |

Střelba na krymské základně se pravděpodobně neodehrála [VIDEO]

Zveřejněno 12 března 2014 autorem FreePub

Zprávy západních médií tvrdí, že ruští vojáci v pondělí obsadili vojenskou základnu u města Bachčisaraj.

Údajně mělo dojít i ke střelbě. Námořníci na této základně však tyto zprávy popírají.

Poznámka překladatele: Česká televize ve svém článku v pondělí uvedla doslova „Ruské jednotky v Bachčisaraji dnes střílely na ukrajinské členy vojenského námořnictva.

Nebyli jsme přepadeni nebo zbiti. Je to prostě nesmysl,“ řekl Aleksandr Gubenko, námořník na krymské námořní základně, novináři Ryanovi O’Neillovi.

Podle Gubenka bylo námořníkům na základně řečeno, že mají přijít na bezpečnostní kontroly, protože „se někdo snažil dostat dovnitř.


Pokud video nefunguje, je ke stažení zde

Když jsme se tam dostali, tito muži se nás zeptali, s kým chceme být,“ řekl Gubenko. „Já se kloním ke Krymu, protože to je místo, odkud pocházím, stejně jako 80 procent ostatních lidí na této základně, a všichni vědí, že nepůjdou bojovat proti vlastním lidem.

Nejsou to jen námořníci, kdo popírá zprávy o střelbě. Členové krymských sebeobranných jednotek také uvedli, že byl na základně u Bachčisaraje „se nebojovalo ani nestřílelo, jak se uvádělo v televizi.

Skupina krymských sebeobranných sil právě dorazila,“ řekl Sergey Yurchenko z krymské jednotky sebeobrany O’Neillovi. „Jejich vůdce v současné době vyjednává s velitelem základny.

Já ani nevím, co přesně řeší. Určitě tu ale není žádný boj ani konflikt,“ dodal.

V pondělí mnohá západní média vytvářela zprávy, že „maskovaní vojáci neidentifikovatelných jednotek stříleli do vzduchu na základně poblíž Bachčisaraje.“ Někteří říkali, že to byly „ruské síly,“ které „převzaly vojenskou nemocnici a raketovou základnu.

Podle některých zpráv tito „maskovaní proruští vojáci“ v neděli unesli velitele základny Vladimira Sadovnika. Nicméně později se ukázalo, že Sadovnik nikdy nebyl unesen. V pondělí přijel na základnu u Bachčisaraje spolu s družstvy krymské sebeobrany.

Překlad článku Witnesses at Crimea base: ‚No fighting or shooting like reported on TV‘
rt.com/news/crimea-naval-base-incident-030/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat