Americký politik o Sýrii aneb Co vám mainstream neřekne?

Zveřejněno 03 června 2014 autorem FreePub

Dopis amerického politika prezidentovi al-Assadovi, o kterém nám mainstreamová média nic neřekla.

Pozn. autora: V zájmu porozumění byl tak změněn nadpis tohoto čláku – původní nápis zněl „Americký senátor o Sýrii aneb Co vám mainstream neřekne?“. Pojmem „senátor“ se zde myslí senátor jednoho z amerických států, nikoliv senátor v americkém Kongresu.

Na webu Friends of Syria jsem narazil na údajný dopis amerického senátora Richarda H. Blacka syrskému prezidentovi Bašárovi al-Assadovi. Dopis vypadal věrohodně, nikoliv však zmíněná webová stránka. Dopis je přeložený a konci tohoto článku.

Při ověřování tohoto dokumentu jsem pohořel – krom této webové stránky jsem ho nenašel na žádném věrohodnějším webu. V médiích žádná zmínka.

Kontaktoval jsem proto e-mailem senátora Blacka s prosbou o ověření, zda dopis skutečně napsal. Za něco málo přes 24 hodin přišla následující odpověď (přeložil jsem ji do češtiny):

Vážený pane Schmiede,

Poslal jsem tento dopis prezidentovi Assadovi a přikládám ho [v příloze] pro vaši pozornost. Po celé ty roky jsem sledoval syrskou válku a některé další události na Blízkém východě a věřím, že americká politika vůči Sýrii je nebezpečně zavádějící.

Jsem hluboce znepokojen skutečností, že pokud vyženeme prezidenta Assada, nainstalujeme extrémistický režim džihádistů napojených na al-Kájdu. Vzhledem k tomu, že al-Kájda zaútočila na USA a zavraždila 11. září 3000 Američanů, zdá se pošetilé spojovat se s jejich silami.

Syrské vzpouře dominují radikální džihádisté. 25. ledna 2014 The Times of Israel ohlásily obrovský nárůst globálních džihádistů mezi syrskými rebely. Izraelská rozvědka odhaduje, že za dva roky narostl jejich počet z odhadovaných 2000 na 30 000. The Telegraph uvedl, že téměř polovina syrských rebelů jsou džihádisté nebo tvrdí islamisté, citoval vysoce respektované vojenské analytiky z IHS Janes. Vzhledem k tomu, že jsou džihádisté nejsilnější povstaleckou silou, pak by spojenci al-Kájdy jistě dominovli Sýrii, pokud by padla do rukou rebelů. To by byl největší triumf al-Kájdy ve válce proti terorismu.

A nemůžeme omezit vyzbrojování tzv. „umírněných“ rebelů. Dáváme protitankové rakety TOW „umírněným“ a oni je použili 21. března 2014, aby pomohli teroristům z [fronty] al-Nusra přemoci křesťanské město Kessab a zabít 80 křesťanů, včetně 13 z nich, kterým byla sťata hlava. Vyzbrojování jedné frakce rebelů znamená pomáhat všem rebelům, včetně těch nejvíce barbarských.

Dále, prezident Assad bránil křesťany v Sýrii stejně jako jeho otec před ním. Naproti tomu džihádisté jsou zavázáni k tomu setnout hlavu nevěřícím. To znamená všechny, kteří nesdílí jejich extrémní pohled na islám včetně křesťanů a mnohých dalších muslimů.

Syrští rebelové nedávno ukřižovali muže v severní Sýrii. Běžně popravují válečné zajatce – groteskní porušení Ženevských úmluv. Jsou rádi za veřejné popravy a hrdě je dávají na YouTube (viz např. http://www.longwarjournal.org/archives/2013/07/syrian_jihadists_beh.php#). Je nechutné, že naše armáda musí podporovat takové barbarské divochy. Nutíme je bojovat za zlo.

Američané bojují proti al-Kájdě 12 let v Iráku a Afghánistánu. Připadá mi odporné, že jsme cvičili a vyzbrojovali ty samé lidi, aby bojovali proti americkým zájmům v Sýrii.

Někteří tvrdí, že Syřané použili jedovatý plyn, takže na ně musíme zaútočit. Tvrzení o zdroji útoku sarinem byly vysoce kontroverzní. Mnozí věří, že šlo o lest rebelů s cílem spustit americký útok. Bez ohledu na to jsme se rozhodli přijmout zničení syrských zásob [chemických zbraní], aby se spor vyřešil. Toho bylo dosaženo v rámci neuvěřitelně obtížné situace. Takže omluva pro válku je diskutabilní.

Nechtěně cvičíme západní džihádisty, aby se vrátili domů a útočili na USA a západní národy. The Daily Beast uvádí, že 100 Američanů bojuje v Sýrii na straně teroristů. Američan z Floridy provedl velký sebevražedný útok. BBC uvádí, že se většina džihádistů z Británie připojila k ISIL, ti jsou z nich nejvíc barbarští. Jejich chování pobídlo brigádního generála al-Basheera ze Syrské svobodné armády, aby psal o jejich účasti na „popravách, ukřižování a špatném zacházení s ženami“ (znásilňování). Varuje, že se vrátí domů, aby „pokračovali ve své zhoubné cestě destrukce.“ Nemáme žádný zájem na usnadňování takového odporného chování vyzbrojováním džihádistů bojujících v Sýrii. [BBC, Syria crisis: Britons accused of brutal killings, May 26, 2014.]

S pozdravem,

Dick

Richard H. Black
Senator of Virginia, 13th District
(703) 468-1342
SenatorBlack@usa.net
www.SenatorBlack.com

Máme tedy nejen ověřené, že dopis senátor skutečně napsal, ale také jsme zjistili jeho názory ohledně dění v Sýrii. Dopis je přeložen v článku Dopis amerického politika syrskému prezidentovi. Informovala nás o tom česká mainstreamová média? Nikoliv. Zřejmě o tom ani neví. Dáme jim tedy vědět?

Jiří Schmied

Foto: Americký senátor Richard H. Black

Komentáře
 • Vložit komentář

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • Michael Cypro 5.5.2015 at 12.51

  Milí přátelé jsem proto, aby hylo vše řádně prozkoumáno a výsledek by nezpochybnitelný. Michael Cypro

 • Michal 21.4.2015 at 9.36

  Syrský deník: Co se děje v Sýrii
  Сирийский дневник

  ZEMĚ: Rusko
  ROK: 2012
  DÉLKA: 44 minut
  REŽIE: Anastazia Popova
  JAZYK: ruština
  TITULKY: české
  Co se děje v Sýrii? Odkud přišel chaos o krásné klidné země? Kdo odsoudil Syřany k válce? Na tyto otázky odpovídají tvůrci filmu „Syrský deník“. Reportérka Anastasija Popova, kameraman Michail Vitkin a režisér Evgenij Lebeděv z televizního štábu VGTRK a TV „Rossija 24“. Tento film byl oceněn nejvyšším ruským státním vyznamenáním za statečnost a pravdivé informace ze Sýrie.

  Ke shlédnutí online:
  http://www.mustwatchtv.cz/6-valky/290-syrsky-denik-co-se-deje-v-syrii/

 • Josef Kadleček 1.12.2014 at 9.41

  Ano, dejme jim, i s odstupem času vědět.

 • zguriška zuzka 11.11.2014 at 13.54

  Veľmi si cením informácie ktoré prinášate, vyzdvihujem Vašu odvahu bez zábran overiť, či sa zakladajú na pravde. Ľudia na celom svete už majú dosť klamstiev a zavádzania. Držím palce v ďalšej práci.
  Pozdrav zo Slovenska.

  • FreePub 14.12.2014 at 14.54

   Děkujeme! :-) Zároveň bychom Vás rádi pozvali na jeden z našich nedávno vzniklých projektů na adrese http://www.Disidenti.org :-)

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat