Rubriky | Svět

Tags |

Syrští křesťanští vůdci: Přestaňte podporovat militanty [VIDEO]

Zveřejněno 03 února 2014 autorem FreePub

Syrští křesťanští vůdci vyzvali USA, aby přestaly podporovat syrské militanty.

Podle těchto vůdců se totiž zhoršují podmínky pro tuto minoritní náboženskou skupinu v zemi zasažené krizí.

Lídři pěti křesťanských denominací vyzvali americkou vládu, aby změnila svou politiku a přestala nazývat militanty „bojovníky za svobodu.“ Také naléhají na Washington, aby vyvíjel tlak na země, jako je Saúdská Arábie, Katar a Turecko, aby zastavily posílání zahraničních bojovníků do Sýrie.

Skupina se skládá z reverenda Adeeba Awada z Národní evangelické synody Sýrie a Libanonu, biskupa Eliase Toumeha, zástupce pravoslavného patriarchátu Antiochie a celého Východu, a biskupa Armashe Nalbandiana, primase arménské církve v Damašku.


Pokud video nefunguje, je ke stažení zde

Skupina se spojila s reverendem Riadem Jarjourem, presbyteriánským pastorem z Homsu, a biskupem Dionysem Jeanem Kawakem, metropolitou syrské pravoslavné církve.

Jedná se o první delegaci svého druhu na návštěvě ve Washingtonu od doby, kdy před třemi lety vypukla v Sýrii krize. Těchto pět členů reprezentuje klíčové křesťanské komunity v Sýrii.

Příběhy těchto pěti lidí v časopise American Time upozorňují na hrůzy, kterým křesťané čelí v Sýrii uprostřed zhoršující se situace v této zemi.

Podle různých tvrzení dochází k násilí vůči křesťanům při konfliktu, který si za poslední tři roky vyžádal 130 000 životů.

Sýrie je domovem zhruba 1,8 milionů křesťanů, kteří tvoří zhruba 10% obyvatelstva. Tato náboženská menšina byla vystavena mnoha útokům extrémistických skupin od doby, kdy v této zemi vypukla krize v březnu 2011.

 

Překlad článku Syria Christian leaders: Stop supporting militants
www.presstv.com/detail/2014/02/01/348818/stop-backing-militants-christian-leaders/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat