Rubriky | Asie a Pacifik

Sýrie: Kdo má na svědomí problémy s vodou?

Zveřejněno 20 července 2014 autorem FreePub

Na své facebookové stránce se vyjádřila Syrská observatoř pro lidská práva k situaci s vodou.

Syrská observatoř pro lidská práva (Syrian Observatory for Human Rights) na své facebookové stránce tvrdí toto[1]:

Syrská observatoř upozorňuje na humanitární katastrofu v důsledku přerušení dodávek vody po dobu zhruba 80 dnů ve městě Aleppo.

Voda je stále odpojena v mnoha čtvrtích Aleppa od začátku května, kdy se městská rada, povstalecké a islámské prapory a fronta Al Nusra na jedné straně a syrský režim na druhé strany navzájem obviňovali z přerušení dodávek vody ve sousedstvích Tariq Al Bab, Jabal Baddor, Al Ma’sraneyyi, Al Jazmati, staré silnici Al Sheik Najjar, Al Hulluk, Bostan Al Basha, Al Sakhor, Al Sheik Fares, jakož i v některých čtvrtích starého Aleppa, jako je Bab Qennesrin, Al Jallom, Al Sfaheyyi a v některých čtvrtích na západě města.

Fronta Al Nusra fronta odřízla dodávky vody po dobu 80 dní v oblastech ve městě Aleppo, aby přerušila dodávky vody do oblastí v rukou vlády a čerpala vodu jen do oblastí kontrolovaných Al Nusrou přední a islámskými povstalci a prapory. Ale někteří z opozičních subjektů obvinily syrský režim, že neumožnil opravit hlavní přívod vody, který vede od Al Brej. Tento přívod byl poškozen v důsledku pádu barelové bomby.

Inženýři vodovodních sítí uvedli pro Syrskou observatoř, že tam byly nedbalé pokusy prováděné nezkušenými subjekty s cílem manipulovat s pumpami a ventily, aby oddělily vodovodní sítě východních čtvrtí od sítí západních čtvrtí, které mohou způsobit katastrofální následky na vodovodní sítí v Aleppu a okolním venkově. Tyto vodovodní sítě byly postaveny a navzájem propojeny komplexně.

Kromě toho lidé z Aleppa se dovolávaly u zainteresovaných subjektů, aby našly nouzová řešení všech těchto problémů.
,
Mezitím se někteří lidé po dobu výpadku spoléhají na studny, z nichž některé jsou znečištěné. V důsledku podstatného zvýšení spotřeby vody z těchto studní je 9 studní zcela vyschlých, když se hladina vody v ostatních studních prudce snížila.

My v Syrské observatoři pro lidská práva vyžaduje od mezinárodních organizací, které pracují v Sýrii, zejména Červený půlměsíc a Červený kříž, aby vážně pracovaly na nalezení příměří v těchto regionech, kde jsou škody, které způsobily přerušení dodávek vody aby umožnily civilním obranným pracovníkům a neutrálním pracovníkům vstoupit pod záštitou Červeného půlměsíce nebo Červeného kříže s cílem opravit hlavní přívod vody v Al Brej a také opravit čerpací stanici na vodu v okolí Solayman Al Halabi, které je v rukou fronty Al Nusra. Tak se voda vrátí k tisícům civilistů.

Syrská observatoř také požaduje od zbytku humanitárních organizací pracujících v Sýrii, aby zasáhly v případě selhání iniciativy o příměří v oblastech, kde musí být opraveny vodovodní sítě, a pracovat na nalezení řešení, která ukončí utrpení lidí.

Zdroje
[1]: Syrian Observatory for Human Rights

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat