Rubriky | Asie a Pacifik, Evropa

Tags | ,

V Sýrii bojuje víc Francouzů, než se myslelo

Zveřejněno 05 června 2014 autorem FreePub

Francouzský premiér uvedl, že přes 800 Francouzů bojuje v Sýrii, nebo to mají v plánu.

V úterním rozhovoru pro zpravodajský kanál BFMTV premiér Manuel Valls řekl, že počet francouzských příslušníků, kteří bojovali nebo se chystají bojovat po boku zahraničím podporovaných bojovníků, v Sýrii je více než se dříve odhadovalo.

Dřívější odhady se údajně pohybovaly od 300 do 400 Francouzů.

Francouzský premiér také varoval, že radikálové působící v Sýrii představují bezprecedentní bezpečnostní hrozbu, pokud se vrátí domů.


Pokud video nefunguje, je ke stažení zde

Nikdy jsme předtím nestáli před problémem tohoto druhu. Je to bez pochyb nejvážnější ohrožení, kterému čelíme,“ řekl Valls.

Varování následovalo po nedávném zatčení Mehdiho Nemmouche – Francouze s vazbami na bojovníky v Sýrii – podezřelého z provedení smrtící střelby na židovské muzeum 24. května v Bruselu. Pařížský prokurátor Franswa Molin řekl, že policie zatkla Nemmoucheho v jihofrancouzském přístavním městě Marseille, když přijel autobusem z holandského Amsterdamu.

Představitelé Západu se obávají, že se bojovníci, kteří získali v Sýrii vojenské schopnosti, vrátí do svých zemí a budou provádět teroristické útoky na domácí půdě.

Sýrie je v sevření smrtící krize od roku 2011. Několik západních zemí hrálo hlavní roli při rozdmýchání konfliktu v této arabské zemi tím, že vyzbrojují a cvičí militanty.

Překlad článku More French fighting in Syria than previously estimated
www.presstv.ir/detail/2014/06/04/365498/hundreds-of-french-militants-in-syria/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat