Rubriky | Asie a Pacifik

Tags |

Syrská armáda získala vítězství poblíž hlavního města

Zveřejněno 05 června 2014 autorem FreePub

Syrské armádě se vede v bojích poblíž hlavního města a kolem klíčového města Mleha.

Armádní jednotky převzaly ve středu kontrolu nad severní a východní části města Mleha po celodenním střetu s militanty.

Vládní vojska dále zablokovala hlavní přístupové cesty do města, které byly terčem mnoha silničních pumových útoků ze strany povstalců. Armádní jednotky také odřízly silniční spojení z města na jih.

Na jiném místě v Sýrii vládní síly eliminovaly další ozbrojené militantní gangy během operací v oblastech obklopujících města Homs, Daraa, Lattakia a Idlib, způsobily velké ztráty zahraničím podporovaným bojovníkům.


Pokud video nefunguje, je ke stažení zde

S odkazem na vojenské zdroje syrská státní tisková agentura SANA oznámila, že armádní jednotky zmařily několik pokusů o infiltraci ze strany ozbrojených militantů na okraji Homsu, zabily nebo zranily řadu militantů a zničily jejich těžké zbraně.

Syrské síly se také zaměřily na pozice militantů v oblastech al-Rastan, Wadi al-Mira, Salam Gharbi, Slam Sharqi, Maasada, Saeed a Sultanyeh.

V Daraa al-Balad mezitím vojenské jednotky přepadly militantní gang severně od školy v al-Yarmouk, odstranily všechny členy gangu.

Pozice povstalců v sousedství al-Manshiyeh v regionu Daraa byly také napadeny syrskými vojáky, kteří zabili a zranili desítky bojovníků a zničili jejich vybavení.

Také v Lattakii vládní síly provedly operace proti militantním skupinám ve vesnicích Saqiet al-Kart, Arafed, Beit Awan, al-Khadra, al-Sawda a al-Forlq, zabili 34 ozbrojenců a řadu dalších zranili.

Během operace armádní vojska zničila tři dělostřelecké kanóny, devět vozidel s těžkými kulomety a tři auta s raketami.

V regionu Idlib syrští vojáci zaútočili na pozice militantů v Ein al-Sawda, al-Shoghour, al-Sarmaniyeh, Qastoun, Samas, v oblasti kolem hory al-Arba’in, západně od Abu Dahour a v Talf, zabili a zranili velký počet militantů, mnozí z nich nebyli Syřané, napsala agentura SANA.

Dění přichází v době, kdy převládá rivalita mezi skupinami zahraničím podporovaných militantů ve východních částech Sýrie. Desítky bojovníků z Islámského státu v Iráku a Levantě (ISIL), kteří jsou napojeni na al-Kájdu, byly údajně zabity při vnitřních střetech mezi ozbrojenci v Dayr al-Zawr za posledních 24 hodin.

Překlad článku Syrian forces make new gains near capital
www.presstv.ir/detail/2014/06/05/365619/syrian-army-make-new-gains-near-capital/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat