Terorismus jako moderní způsob válčení USA

Zveřejněno 25 června 2014 autorem FreePub

Spojené státy i nadále tvrdí, že se v Iráku snaží nastolit mír a spravedlnost.

Zatímco terorismus je moderní způsob, kterým se Washington rozhodl vést své války, uvedl politický analytik pro PressTV.

USA ukázaly, že tradiční válčení nefunguje. Irák byl pro USA hrozným selháním; Afghánistán byl pro USA neúspěchem. Jediným účinným prostředkem je nyní terorismus,“ řekl Mike Harris, editor Veterans Today, v rozhovoru s PressTV.

Dodal, že USA, Izrael a Saúdská Arábie jsou zodpovědní za teroristické dění v Iráku.


Pokud video nefunguje, je ke stažení zde

Analytik zdůraznil, že americký ministr zahraničí John Kerry se snaží „velmi opatrně“ volit svá slova, protože Washington se snaží předstírat, že mu jde o boj s teroristy a ne jim po celém světě pomáhat.

Komentátor poukázal na další komplikace politiky USA s tím, že bylo zjištěno, že militanti Takfiri z tzv. Islámského státu v Iráku a Levantě (ISIL) mít přístup k jaderným zbraním.

Jde pravděpodobně o chybějící americké zásoby – na 350 chybějících jaderných bomb, které byly odcizeny z amerického zásob, když měly být demontovány,“ dodal.

Harris popsal situaci jako „velmi děsivou,“ argumentoval, že to ukazuje úroveň korupce v rámci americké zpravodajské služby a také bezpečnostního aparátu.

Musíme si v USA zamést před svým prahem. Americká vláda si musí zamést před svým prahem; musíme se zbavit všech těch, kteří se podíleli na tomto šíření jaderných zbraní po celém světě,“ řekl analytik.

10. června radikální skupina ISIL v převzala v Iráku kontrolu nad Mosulem – hlavním městem provincie Ninive – který následoval po pádu Tikrítu, který se nachází 140 km severozápadně od hlavního města Bagdád. Během posledních dnů se radikálové ISIL setkali se silným odporem ze strany irácké armády a lidí spojujících své síly s armádou.

OSN v úterý uvedla, že více než 1000 lidí bylo v Iráku zabito poté, co radikálové Takfiri obsadili části severních a západních oblastí země.

Překlad článku Terrorism modern way of US warfare: Analyst
www.presstv.ir/detail/2014/06/24/368453/terrorism-modern-way-of-us-warfare/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat