Rubriky | Evropa

Turín hlasoval ve prospěch legalizace konopí

Zveřejněno 15 ledna 2014 autorem FreePub

Městská rada města Turín schválila návrh ve prospěch legalizace marihuany.

Město se tak stalo prvním městem v zemi, které navrhuje, aby byla marihuana předepisována ze zdravotních důvodů.

Jde o přechod od prohibicionistických struktur směrem k měkkým drogám, zejména marihuana, které se legálně produkují a distribuují,“ apelovala turínská městská rada na italský parlament, uvedl italský tisk.

I když hlasování nezlegalizovalo konzumaci, nákup nebo prodej pro individuální použití, tak přineslo tolerantnější pohled na drogy v očích zákona.

Hlasování bylo těsné, pouze 15 členů turínské městské rady hlasovalo pro, 13 bylo proti a 6 se zdrželo hlasování.

Středo-pravicoví politici a katolické křídlo Lidu svobody (PDL) byli proti. Dokonce i starosta Piero Fassino ze středo-levé Demokratické strany, který vede vládnoucí koalici, se zdržel hlasování.

Turín je považován za první velké město v Itálii, které otevřeně mluví o legalizaci tzv. lehkých drog, říká Marco Grimaldi z demokratické socialistické strany SEL (Sinistra Ecologia Libertà), který navrhl tento zákon.

Chceme skoncovat s politickým zákazem, který pouze sloužil k tomu, že podvodníci vydělali stovky miliard eur a tisíce občanů mají záznam v trestním rejstříků,“ řekl Grimaldy pro Torino la Repubblica.

Návrh se skládá ze dvou částí. Podle té první by bylo použití marihuany povoleno pro léčebné a lékařské účely.

Druhá část návrhu ruší restriktivní zákon 2006 Fini-Giovanardi o drogách, který zrušil rozlišování mezi měkkými a tvrdými drogami a zavádí stejné tresty za držení či použití marihuany a heroinu (nebo kokainu).

Právě tato část zákona, pokud bude schválena v parlamentu, vydláždí cestu k legalizaci rekreačního užívání marihuany v Itálii.

Lékařské užívání marihuany bylo povoleno v některých italských regionech, jako je Ligurie, Toskánsko a Benátsko, ale rekreační užívání drog je tam stále tabu.

V posledních letech docházelo po celém světě k uvolňování prodeje konopných produktů pro lékařské účely. Colorado se stalo prvním americkým státem, který legalizoval rekreační užívání marihuany.

 

Překlad článku ​Italian city of Turin votes in favor of legalizing cannabis
rt.com/news/turin-cannabis-legalize-italy-613/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat