Rubriky | Evropa

Tags | ,

OBSE: 250 mrtvých civilistů v Luhansku

Zveřejněno 20 července 2014 autorem FreePub

OBSE tvrdí, že nejméně 250 civilistů bylo zabito a přes 850 zraněno ve městě Luhansk.

Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) v sobotu uveřejnila informaci s tím, že údaje jsou za měsíce červen a červenec, uvedla, že tato čísla o počtu mrtvých a zraněných získala od doktorů.[1]

Organizace dodala, že údaje však vylučují civilisty zabité v těsné blízkosti bojových zón a ty, kteří byli zabiti při akcích.

Evropští pozorovatelé uvedli, že je situace regionech Luhansk a Doněck nestabilní, „zůstává napjatá s pokračujícími boji kolem města Luhansk.

Zpráva přichází v době, kdy neexistuje žádný znak zastavení konfliktu ve východních oblastech Ukrajiny navzdory sílícímu tlaku na příměří po havárii malajského letadla 17. července.

Boeing Malaysia Airlines, který měl na palubě 298 lidí, byl na cestě z hlavního města Holandska do Kuala Lumpur, když havaroval v Doněcké oblasti.

Ukrajina zahájila vojenské operace ve východních regionech Doněck a Luhansk v polovině dubna s cílem zastavit pro-ruské protesty. Násilí se zintenzivnilo po dvou místních referendech v těchto regionech, ve kterých jejich obyvatelé hlasovali drtivou většinou ve prospěch nezávislosti na Ukrajině.

Stovky lidí byly zabity při probíhající vojenské kampani v této zemi. Desítky tisíc lidí byly nuceny uprchnout do Ruska, zatímco více než 4,5 milionu lidí zůstává v zóně konfliktu, uvádí OSN.[2]

Zdroje
[1]: OBSE – Latest from the Special Monitoring Mission (SMM) in Ukraine based on information received until 18 July 18:00 (Kyiv time)
[2]: FreePub – Ukrajina: 10 000 vysídlených lidí v důsledku krize

Překlad článku 250 civilians killed in Lugansk: OSCE
www.presstv.ir/detail/2014/07/20/372074/250-civilians-killed-in-donetsk-osce/

Secessionists barricade in Luhansk

Foto: Barikády v Luhansku

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat