Rubriky | Evropa

Tags |

Ukrajina: 38 lidí uhořelo, radikálové zapálili budovu odborů

Zveřejněno 02 května 2014 autorem FreePub

V Oděse zemřelo nejméně 38 protivládních aktivistů při požáru.

Udusili se kouřem nebo skákali z oken hořící budovy, uvedlo ukrajinské ministerstvo vnitra. Objekt byl zapálen pro-kyjevskými radikály.

Asi 50 lidí, včetně 10 policistů, bylo také při incidentu zraněno, uvádí oficiální prohlášení. Nebylo hned jasné, zda zranění z pátečních pouličních střetů v Oděse byli také zařazeni do těchto čísel.

Poznámka překladatele: Včera (2. 5.) ukrajinské ministerstvo vnitra uvedlo, že je počet mrtvých 31:
mvs.gov.ua/mvs/control/main/uk/publish/article/1041525

Podle ministerstva páteční mrtví v Oděse zahrnují na jedné straně aktivisty proti Majdanu a „fotbalové fanoušky“ z Oděsy a Charkova, a na druhé straně aktivisty Majdanu. Bylo zahájeno šetření kriminálního případu na základě obvinění z masových nepokojů.

Dům odborů byl zapálen pro-kyjevskými radikály poté, co obklíčili a zničili stanový tábor protivládních aktivistů, kteří byli před budovou na náměstí Kulikovo v Oděse. Byl zapálen po pokusu o útok poté, co se někteří z anti-majdanských aktivistů zabarikádovali uvnitř budovy.


Pokud video nefunguje, je ke stažení zde

Třicet obětí bylo nalezeno na zemi v budově, zřejmě se udusili kouřem. Osm dalších zemřelo po skoku z okna hořící budovy, uvedla policie.

Dřívější zprávy o střetech v Oděse uvedly, že obě strany používají zápalné lahve a střelbu. Část pro-majdanských aktivistů údajně nesla insignie radikální skupiny Pravý sektor.

Živý video stream z vnitřku budovy ukázal znepokojující scény údajně mrtvých těl ležících kolem pokojů s hustým kouřem ve vzduchu a skvrny od krve na podlaze.

Většina natočených těl měla na oblečení pásky, které rozlišují pro-ruské a proti-kyjevské aktivisty.

Osoba natáčející video napočítala až 25 mrtvých těl jen na horních patrech.

Když byl dům v plamenech, tak fotky na Twitteru ukázaly lidi visící z okna a sedící na parapetu v několika patrech, případně připravující se ke skoku. Zprávy tvrdí, že ti, kteří skočili a přežili, byli obklopeni a zbiti fotbalovými ultras a Pravým sektorem.

Překlad článku 38 people die after radicals set Trade Unions House on fire in Ukraine’s Odessa
rt.com/news/156480-odessa-fire-protesters-dead/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat