Rubriky | Evropa

Tags |

Ukrajina balancuje na pokraji občanské války

Zveřejněno 26 února 2014 autorem FreePub

Západ se snaží na Ukrajině vyvolat občanskou válku, napsal politický komentátor.

Západní státy se snaží vyvolat na Ukrajině nepokoje a zasít nesváry mezi lidi s cílem rozdělit národ, uvedl Ramin Mazaheri, který je častým přispěvatelem na PressTV.

Konstantní podněcování protestů ze strany Evropské unie a jejich selhání při dialogu (což je stejná role, jakou mají Spojené státy) je důvod pro obvinění z vměšování a machiavellistické manévry, které mohou sloužit pouze k rozdělení a tím pádem k oslabení Ukrajiny a jejího obyvatelstva,“ napsal v článku zveřejněném na internetových stránkách PressTV.

Podle analytika vměšování Západu na Ukrajině také tlačí na zemi na pokraj hospodářského pádu a dělá z prozápadních elementů takové, které by souhlasily se vstupem Ukrajiny do EU.

A co je horší, bez ohledu na to, na čem se nakonec dohodlo, Ukrajina zůstává blízko hospodářského úpadku a pěšákem pro západoevropské oligarchy,“ uvedl.

Podle analytika se manipulací na Ukrajině snaží kompenzovat vliv Ruska, které má s touto zemí úzké vztahy.

Zdá se, že vměšování Evropské unie je určeno pouze ke zhoršení strašného zmatku na Ukrajině, a také k oslabení nejbližšího geografického konkurenta – Ruska,“ uvedl.

Ukrajinou otřásají protivládní protesty, protože prezident Janukovyč 29. listopadu 2013 nepodepsal dohodu o přidružení k EU ve prospěch užších vazeb s Ruskem.

Na Janukovyče byl vydán zatykač, uvedl ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov, který obvinil svrženého prezidenta z „masové vraždy“ pokojných demonstrantů.

 

Překlad článku Ukraine teetering on brink of civil war: Analyst
www.presstv.ir/detail/2014/02/26/352295/civil-strife-looming-large-for-ukraine/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat