Rubriky | Evropa

Ukrajinským parlamentem prošla rezoluce nařizující stažení vojáků z Kyjeva

Zveřejněno 21 února 2014 autorem FreePub

Parlament hlasoval pro zastavení operací proti terorismu a stažení bezpečnostních složek z centra Kyjeva.

Nicméně rezoluce by neměla být podepsána do dnešního dne.

Na webu RT.com najdete neustále aktualizované informace o dění na Ukrajině: rt.com/news/kiev-clashes-rioters-police-571/

Kromě toho rezoluce zakazuje používání střelných zbraní proti demonstrantům. Evropský parlament (Nejvyšší rada) také vyzval k propuštění všech zadržených osob a k zákazu blokování silnic ze strany policejních sil, uvedla gentura ITAR-TASS.

Dostatečný počet představitelů se zúčastnil nouzového zasedání parlamentu, nejméně 226 členů musí být přítomno. Z 239 představitelů hlasovalo 236 ve prospěch této rezoluce.


Pokud video nefunguje, je ke stažení zde

Do jaké míry tyto rezoluce ovlivňují aktéry v ulicích teprve uvidíme. Z celkového počtu 442 míst v Radě se zúčastnilo pouze zhruba 30 členů Janukovyčovy Strany regionů. Mluvčí Ruslan Koshulinsky předsedal místo nepřítomného Vladimira Rybaka, který je členem Strany regionů,uvedl web Guardian.

Mluvčí parlamentu Rybak musí rezoluci podepsat, aby vešla v platnost.

Yuri Miroshnichenko – stálý představitel Rady ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče – řekl, že rezoluce slouží především k ukončení násilí.

Prvním a nejdůležitějším úkolem, kterému čelíme, je zastavit krveprolití. To je důvod, proč prezident zařídil setkání a strávil hodiny konzultacemi s kolegy z Evropské unie. To je důvod, proč pozval opoziční vůdce na schůzku,“ řekl .

Miroshnichenko řekl, že dohoda bude muset fungovat jako odstrašující prostředek před bezprostředním krveprolitím namísto dlouhodobých diskusí.

Musíme přijmout konsolidované rozhodnutí, že bude hlasovat celý parlament. Pokud by jen část poslanců hlasovala, nepřineslo by to mír a klid. To je důvod, proč je zásadně důležité vypracovat společný postoj a mít akční plán. To je to, o čem prezident mluví,“ řekl Miroshnichenko.

 

Částečný překlad článku Ukrainian parliament passes resolution to pull back troops from Kiev
rt.com/news/ukraine-parliament-resolution-violence-991/

Komentáře
  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • Jenda 23.2.2014 at 14.38

    Zajímavé…

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat