USA: Daňové úlevy, rozpočet a potřeba reformy

Zveřejněno 12 května 2014 autorem FreePub

Prodlužování daňových úlev značí, že Spojené státy potřebují reformy.

Právě teď Kongres zvažuje osud takzvaných daňových prodlužovačů – dlouhý seznam „dočasných“ daňových úlev, které jsou rok co rok prodlužovány, stojí tak americké ministerstvo financí miliardy dolarů.

Tyto subjekty jsou skvělým příkladem toho, proč musí Kongres řešit komplexní daňové reformy, ale je to jen malá část celkových nákladů daňových úlev.

Daňové úlevy stojí stejně jako diskreční výdaje

Ve fiskálním roce 2013 utratily Spojené státy 1,18 bilionu dolarů za diskreční fondy. Ve stejné době ztratily přibližně 1,18 bilionu dolarů příjmů v důsledku zvláštních úvěrů, odpočtů a mezer v daních.

Ano, v roce 2013 byly stály daňové úlevy stejně jako diskreční výdaje. To je důvod, proč je daňová reforma tak důležitá. Dokonce i daňové úlevy na krátká období mají ve zvyku se udržet dlouho.

Nová zpráva zkoumá firemní a individuální daňové úlevy

Poslední zpráva od National Priorities Project s názvem The Big Money in Tax Breaks Continues použila nejnovější data s cílem prozkoumat celkové náklady na výdaje prostřednictvím daňového práva. Zpráva ukazuje korporátní daňové úlevy v průběhu času a zkoumá, jak největší daňové úlevy pro jednotlivce nemají pro všechny stejný prospěch.

Hlavní zjištění týkající se daňových úlev v USA

Celkové daňové úlevy jsou na úrovni 1,6-násobku schodku rozpočtu za rok 2013. Firemní daňové úlevy dosáhly v roce 2013 celkem 176 miliard dolarů – to je zhruba 1 328 amerických dolarů na domácnost. Okolo 17 procent výhod plynoucích z daňových úlev jde k hornímu 1 procentu domácností.

Většina Američanů chce rozpočet, který zavře firemní daňové mezery a omezí daňové úlevy pro bohaté.

Překlad článku Tax Extenders, the Budget, and the Need for Reform
nationalpriorities.org/blog/2014/05/05/tax-extenders-budget-reform/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat