Rubriky | Ameriky, Evropa

USA a Francie hrozí Rusku dalšími sankcemi

Zveřejněno 22 června 2014 autorem FreePub

Spojené státy a Francie hrozí novými sankcemi proti Rusku, pokud se Moskvě nepodaří učinit krok ke zmírnění krize na východní Ukrajině.

Americký prezident Barack Obama v pátek diskutoval o stupňující se krize na Ukrajině v telefonickém rozhovoru s francouzským prezidentem Francoise Hollandem.

Oba lídři vyzvali ruského prezidenta Vladimíra Putina, aby vyzval pro-ruské demonstranty k tomu, aby se stáhli.

Zároveň prohlásili, že Rusko shromažďovalo vojáky podél hranice s Ukrajinou a řekli, že uloží další sankce vůči Rusku, pokud se Kreml nestáhne zpět.

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov popřel tvrzení Západu, uvedl, že Moskva má pouze zvýšenou bezpečnost, aby se zabránilo narušení hranic.


Pokud video nefunguje, je ke stažení zde

Peskov řekl, že plán před několika týdny nařízený Putinm, se setkal s pozitivní reakcí evropských lídrů.

Napětí mezi Ruskem a Západem se zvýšilo po připojení Krymu k Ruské federaci po březnovém referendu, ve kterém téměř 97 procent voličů hlasovalo pro připojení s Rusku.

Tento krok vyvolal rozzlobené reakce ze strany Spojených států a Evropské unie, uložily represivní opatření proti řadě ruských úředníků a orgánů na Krymu.

Rusky mluvící části Ukrajiny na východě země byly dějištěm smrtelných střetů mezi pro-ruskými demonstranty a ukrajinskou armádou, Kyjev zahájil vojenské operace v regionu v polovině dubna.

Ukrajinský prezident Petro Poroshenko vydal týdenní jednostranné příměří, jehož cílem je omezování bojů na neklidné východě.

Mírový plán se 14 kroky údajně zahrnuje amnestii pro protivládní demonstranty, kteří se vzdají zbraní. Protivládní síly však plán odmítly s tím, že nevěří kyjevské vládě. Pro-ruští demonstranti také požadovali úplné stažení vojáků z jejich země.

Překlad článku US, France threaten Russia with more sanctions
www.presstv.com/detail/2014/06/21/367912/us-france-warn-russia-of-new-sanctions/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat