Rubriky | Ameriky, Evropa

Tags | , , ,

USA musí vysvětlit návštěvu šéfa CIA v Kyjevě

Zveřejněno 15 dubna 2014 autorem FreePub

Ruský ministr zahraničí vyzval Washington, aby vysvětlil zprávy o údajné návštěvě.

Rádi bychom pochopili význam těchto zpráv – nedávnou návštěvu ředitele CIA [Johna] Brennana v Kyjevě,“ řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v pondělí na tiskové konferenci.

Poznamenal, že americká vláda dosud nedokázala přijít s „rozumným vysvětlením“ kontroverzní víkendové návštěvy o víkendu.

Jeho poznámky přišly dva dny po zprávách ze zdroje v ukrajinském parlamentu, které naznačují, že ředitel CIA navštívil Kyjev a uspořádal setkání s vůdci země a se zástupci bezpečnostních agentur Ukrajiny.

Ruský nejvyšší diplomat také obvinil Západ z obrovského pokrytectví ohledně pokračující krize na Ukrajině.

Můžeme si vzpomenout, jak násilí na Majdanu skončilo s desítkami a desítkami mrtvých a bylo nazýváno demokracií, zatímco pokojné protesty, které nyní probíhají na jihovýchodní Ukrajině jsou nazývány jako terorismus,“ dodal Lavrov.

Kyjev zahájil v neděli „protiteroristickou operaci,“, aby zakročil proti pro-ruským protestům ve Slavyansku, který leží asi 90 kilometrů jižně od průmyslového města Doněck.

Operace přišla den poté, co se ozbrojení demonstranti zmocnili městské policejní stanice a budovy bezpečnostní služby SBU, vyzvali k referendu o sjednocení s Ruskem.

Kromě Slavyansku, převzali demonstranti údajně kontrolu státních budov v řadě dalších ukrajinských měst, včetně Doněcku, Charkova, Luhansku a Mikolayeva.

Pro-ruské shromáždění nabralo na obrátkách poté, co krymské území vyhlásilo nezávislost na Ukrajině a oficiálně požádalo, aby se stalo součástí Ruské federace po referendu ze 16. března, při kterém téměř 97 procent účastníků hlasovalo pro spojení s Ruskem, účast v referendu byla více než 83 procent.

AKTUALIZACE
Bílý dům oficiálně přiznal víkendovou návštěvu ředitele CIA v Kyjevě.[1]

Zdroje
[1]: Bílý dům: Press Briefing by Press Secretary Jay Carney, 4/14/2014

Překlad článku US must explain CIA chief’s Kiev visit: Lavrov
www.presstv.ir/detail/2014/04/14/358520/us-must-explain-cias-kiev-visit/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat