Rubriky | Ameriky, Evropa

Tags | ,

USA pošlou na Ukrajinu své poradce

Zveřejněno 25 července 2014 autorem FreePub

Americká armáda oznámila plány na vyslání týmu poradců na Ukrajinu.

Jde o snahu pomoci Kyjevu v jeho vojenské konfrontaci s pro-ruskými silami na východě země.

Mluvčí Pentagonu plukovník Steve Warren řekl, že cílem nasazení amerického vojenského týmu na Ukrajině, je „zformovat a vytvořit trvalý program pro budoucí americké úsilí podporující ukrajinskou armádu skrze expertní týmy a dlouhodobé poradce,“ napsaly v úterý The Washington Times.[1]

Také zmínil, že nasazení nařídil prezident Obama, pravicový deník dodal: „Během několika příštích týdnů zamíří skupina složená ze zástupců ministerstva obrany, kteří se specializují na strategii a politiku, do Kyjeva, aby vyhodnotila specifické programy, které možná budou chtít Spojené státy posílit.


Pokud video nefunguje, je ke stažení zde

Zpráva tvrdí, že americké ministerstvo obrany poskytlo Ukrajině rádia, soupravy první pomoci, karimatky, bundy a neprůstřelné vesty, „ale nenabídlo nic, co by mohlo být vnímáno jako přímá vojenská pomoc.

Zpráva také cituje další mluvčí Pentagonu – Eileen Lainez – která tvrdí, že „v průběhu příštích týdnů až měsíců projdou procesem zadávání veřejných zakázek další položky, včetně zařízení pro noční vidění, termokamery, helmy, roboti pro likvidaci výbušnin a další rádia.

Americký deník poukázal na podporu republikánských zákonodárců pro vojenskou podporu Ukrajině.

Je jasné, že máme zájem na tom, co se děje na Ukrajině a je mnohem lepší mít představu o tom, kde bychom mohli maximalizovat jakoukoliv podporu, kterou jsme ochotni poskytnout,“ cituje zpráva kalifornského reprezentanta Duncana Huntera.

Podle zprávy arizonský senátor John McCain kritizoval „zbabělost“ americké administrativy za to, že selhala „v dodání zbraní Ukrajincům, se kterými by se mohli bránit.

Údajně sestřelení dopravního letadla malajských aerolinek výrazně zvýšilo napětí mezi Západem, který podporuje ukrajinskou vládu, a Moskvou.

Zdroje
[1]: The Washington Times – Obama orders Pentagon advisers to Ukraine to fend off Putin-backed rebels

Překlad článku US to send military advisers to Ukraine
www.presstv.ir/detail/2014/07/24/372559/us-to-send-military-advisers-to-ukraine/

Komentáře
  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • Gojimka 25.7.2014 at 15.09

    No super. Tak teraz im US poradcovia prídu zrejme radiť ako pozabijat viac občanov na JV Ukrajiny! Alebo ako ich pozatvárať do koncentrakov, ako za ich zbaviť a vyčistiť územie pre ťažbu brydlicoveho plynu…DEMONkracia ako vyšita!

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat