Potenciální jaderný konflikt mezi USA a Čínou [VIDEO]

Zveřejněno 02 ledna 2014 autorem FreePub

Analytik říká, že USA mají „hybnou sílu k vyjádření vojenského nepřátelství“ vůči rostoucí Číně.

Pokud by Spojené státy a Čína šly proti sobě do války, existuje zde pravděpodobná možnost jaderné války, a to buď mezi Čínou a Spojenými státy nebo mezi Spojenými státy a Ruskem jakožto spojencem Číny nebo v případě ochrany vlastních geopolitických zájmů,“ řekl ve středu v rozhovoru pro PressTV analytik a komentátor Don DeBar.

Svůj komentář řekl poté, co ruský expert řekl, že by Čína by mohla být během příštích šesti let schopna porazit Spojené státy v případě konfliktu v asijsko-tichomořském regionu.

Je velmi pravděpodobné, že Čína bude po dokončení současného cyklu reforem a přezbrojování svých ozbrojených sil do roku 2020 schopna porazit americké síly a jejich spojence v rámci nějakého místního konfliktu ve východní Asii,“ napsal minulý týden Vasilij Kashin pro Hlas Ruska.

V současné době čelí USA vnitřní krizi a nedostatku finančních prostředků,“ která budou nutit Ameriku „přijmout porážku“ v budoucím boji, uvedl Kashin, vedoucí výzkumný moskevského Centra pro analýzu strategií a technologií.

Debar nicméně řekl, že možnost velkého vojenského konfliktu mezi Čínou a Spojenými státy v Tichomoří je „zajímavá spekulace.

Jedná se o střet zájmů, který existuje mezi těmito dvěma mocnostmi a v části Spojených států je vůle pro použití války jako jedné z možností,“ řekl.

Čína je myslím zralejší v mnoha ohledech, a už vůbec ne nepřátelská mocnost jako Spojené státy, a tak doufejme, že tento konflikt nepřeroste ve válku,“ dodal.


Pokud video nefunguje, je ke stažení zde

 

Překlad článku US-China military conflict will lead to ‚nuclear war‘
www.presstv.ir/detail/2014/01/01/343209/uschina-clash-will-lead-to-nuclear-war/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat