Gordon Duff: USA a Saúdská Arábie podporují ISIL

Zveřejněno 20 června 2014 autorem FreePub

Prezident Obama oznámil, že do Iráku vyšle vojenské „poradce“ jako odpověď na hrozbu teroristů ISIL.

Vyslaných poradce bude až 300.[1][2]

Teroristická skupina ISIL (Islámský stát v Iráku a Levantě) byla vycvičena Spojenými státy a zásobována militantní skupinou al-Kájda/Takfiri.

Obama oznámil, že Spojené státy spustí aktivity ISR (zpravodajství, sledování a průzkum) na Blízkém východě, aby se dozvěděli více o ohrožení sil ISIL, které vyškolily Spojené státy.

Obama si možná není vědom toho, že každých 60 minut proletí nad Sýrií a Irákem americký špionážní satelit s aparaturou s vysokým rozlišením a radarem schopným identifikovat jednotlivce.

Také si asi neuvědomuje, že USA udržuji masivní zpravodajskou základnu v Al Quds (Jeruzalém), která monitoruje veškerý provoz na Blízkém východě, na moři mají nejen antény, ale i obří aerostat (letadlo lehčí než vzduch) větší než fotbalové hřiště, tisíce metrů nad zemí vidí a slyší všechno až k Íránu i za ním.

Zdá se, že toho Obama hodně neví.

Souvislosti

Zatímco militanti bojují proti iráckým silám o největší ropnou rafinerii v této zemi, kolony amerických obrněných hlav míří směrem k Damašku.

Zatímco se to média snaží prezentovat jako práci odnože al-Kájdy, děje se něco jiného.

Od 11. září 2001 jsme neviděli tak komplexní vojenskou operaci takového rozsahu. Plánování a potřebná logistika jsou téměř nepředstavitelné a máme zde spoluvinu, protože máme k dispozici více než jedno operační velení s přístupem k satelitní špionáži, lodní a železniční dopravě a plné letecké nadvládě.

Facebooková stránka zabývající se Sýrií

Poznejte hráče

Osm let Dick Cheney a jeho izraelští/saúdští přátelé ovládali největší světovou vojenskou sílu: dva miliony amerických mužů, kolos stojící 1,5 bilionu dolarů ročně (cca 30,25 bilionů Kč).

Špionážní zdroje nám nyní říkají, že tato stejná trojice se schovává za ISIL, vede korporátní válku na celém Blízkém východě, náhradní válka podporovaná miliardami dolarů.

Vojenští a špionážní analytici došli k závěru, že operace ISIL nadále požívají plnou špionážní a logistickou podporu, přístavní a železniční zařízení přes Aqaba v Jordánsku, bezpečné přepravy bojovníků přes Izrael. Všechny ostatní zdroje dodávek, zejména přes Turecko, jsou výmyslem, klamem a krytím.

Foto: Militanti Takfiri v Iráku.

Stěhování vojenské techniky přes Turecko, více vrstev vojenského a policejního dohledu, přístavy pod plnou námořní kontrolou, je absolutně nemožné. Nic se nepohybuje v Turecku bez plné spoluúčasti civilní i vojenské moci, něco, co v této době prostě neexistuje.

Tohle vše má zakrýt spoluúčast, a to nejen Saúdské Arábie, ale i Izraele na podporu al-Kájdy, ale i celé operace „Arabská zima,“ které jsme svědky, jakékoliv kroky vzdáleně připomínající „populární vládu,“ to je prostě opakování loupeže po 9/11 ve stylu Bushe/Blaira s cílem ji veřejnosti prodat jako „válku proti terorismu.“

Spojenými státy postavení obrněnci předaný ISIL v Mosulu nejsou první pomocí „Made in USA,“ která se jim dostala.

Korespondent Veterans Today jménem Jeffrey Silverman píše z Gruzie:

„Údajné zmocnění se amerických vozidel Humvee a jejich odvoz do Sýrie je neživým ekvivalentem zmocnění se amerických rukojmích v Íránu v sedmdesátých letech. Nicméně záznam samotné al-Shishaniho a různých hráčů v regionu naznačuje, že se děje něco jiného.

Amerikou podporovaní rebelové ztrácí v Sýrii půdu pod nohama. ISIL, i když je v severním Iráku představován jako nepřítel, tam byl nainstalován, aby dokončil práci původních rebelů, kteří se ukázali být neschopní.

Obsazení vybavení je ve skutečnosti strategické předání. Slouží ke dvěma účelům: dodat výstroj proti-assadovským silám a poskytnout krytí pro dodávky vybavení z Afghánistánu a jeho předání do rukou ISIL. Bude se říkat, že to vybavení bylo ukradeno ze severního Iráku, protože jsme to viděli v televizi a protože to říká CNN!“

Dláždění cesty

ISIL – neviděn řadou špionážních satelitů a desítkami amerických bezpilotních letounů (dronů) – veden čečenským militantem jednoduše vstoupil do Iráku a přešel přes něj. Přestože Izrael, USA a Saúdská Arábie sledují veškerou komunikaci v regionu a mají armádu „aktiv“, tak pro byl ISIL neviditelný a neslyšitelný pro všechny, kteří chápou vojenské operace – neuvěřitelné.

Operační pohled v současné válce s dvěma frontami je – jak je nám říkáno – hnutí vedené Takfiri ponořené do náboženského a kmenového extrémismu. I když je to pravda a určitý faktor pro rekrutování bojovníku, tak „úkoly,“ které ISIL následuje, jsou globální, čistě ekonomické a svázány s agendou bližší Wall Streetu než s jejich tajnými saúdskými chlebodárci.

Rozebírání Iráku

S většinovou šíitskou populací a nově vzniklou tradicí hlasování dle náboženských měřítek je myšlenka na sunnitskou menšinu ovládající Irák snem.

To je to, co dělá současné útoky něčím jiným, než se ve skutečnosti zdají. Kurdistán je, alespoň poslední dobou, spojen s Bagdádem, skutečný cíl – Kirkúk a jeho rozsáhlá ropná pole – by měl být mimo schopnosti ISIL bez ohledu na to, kolik pomoci se mu dostane od nespokojených sunnitů v Iráku.

Co se ještě uvidí je to, jak daleko jsou ochotni zajít ti, kteří se snaží zničit Irák, co slíbili a komu.

Irák zažil desetiletí války s Íránem a další válku proti Spojeným státům. Žádný národ v poslední době netrpěl tolik, ani Vietnam ne. Nebudou žádní vítězové, pokud se Irák rozpadne.

Zdroje
[1]: The Guardian – Obama to send up to 300 ‚military advisers‘ to help Iraqi army repel Isis
[2]: The Washington Post – Obama sending up to 300 soldiers to Iraq as advisers, says move is limited

Autorem článku je Gordon Duff, jeho další články naleznete na:
www.presstv.ir/Contributors/248113.html

Gordon Duff je veterán – bývalý mariňák ve Vietnamu, bojový pěšák – a editor Veterans Today. Jeho kariéra zahrnovala rozsáhlé zkušenosti v oblasti mezinárodního bankovnictví spolu s různými oblastmi, jako je poradenství ohledně reakce na povstání, obranné technologie. Byl také diplomatický zástupce úsilí OSN v humanitární a hospodářské oblasti. Gordon Duff cestoval do více než 80 zemí. Jeho články jsou publikovány po celém světě a přeloženy do mnoha jazyků. Objevuje se pravidelně v televizi a rádiu, je populární a někdy i kontroverzní host.

Překlad článku ISIL backed by US, Israel, KSA
www.presstv.com/detail/2014/06/20/367759/isil-backed-by-us-israel-ksa/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat