Rubriky | Ameriky

USA se připravují na výbuch supervulkánu v Yellowstone

Zveřejněno 12 května 2014 autorem FreePub

Pokud supervulkán vybuchne, desítky milionů Američanů by mohly skončit mimo svou zemi.

Jihoafrické webové stránky Praag uvedly, že Africkému národnímu kongresu (vládnoucí politická strana v JAR) bylo nabídnuto 10 miliard dolarů (cca 200 miliard Kč) ročně po dobu 10 let, pokud by postavil dočasné bydlení pro Američany v případě erupce.[1]

Potenciální erupce supervulkánu se stala žhavým tématem poté, co se na Internetu objevila videa ukazující zvířata, jak údajně prchají z území před zemětřesením.[2] I když autenticita videa nebyla potvrzena, pokoušely se tomu desítky bloggerů přijít na kloub.

Jedna z nejnovějších teorií je, že Americká geologická služba a její partneři, kteří dávají na kalderu pozor, skrývají data před veřejností.[3]

Článek na webu Praag tvrdí, že se jihoafrická vláda obává, že umístění tolika Američanů v Jižní Africe by mohlo dramaticky změnit zemi.

Jižní Afrika nebude součástí plánu, protože je zde riziko, že by mohly být miliony bílých Američanů poslány do Jižní Afriky ve stavu nouze a že by to představovalo riziko pro černou národní kulturní identitu,“ byl citován Dr. SIPH Matwetwe, mluvčí ministerstva zahraničních věcí JAR.

Máme své vlastní problémy, a to i v případě, že je dostatečně bydlení a infrastruktura k dispozici, destabilizovalo by to zemi a mohlo dokonce přivést zpět apartheid.

Gigantická sopka v Yellowstone vybuchla třikrát v průběhu posledních dvou miliónech let. Mapy od vzdělávacích institucí a vládních úředníků předpokládat, že až 17 stanoví, by mohly být zcela nebo částečně ovlivněn, pokud sopka opět vybuchla.Daleko na jihu Kanady by také mohl zasáhnout, stejně jako daleký sever Mexika. Vzdělávací instituce a vládní úředníci očekávají, že by erupce zasáhla až 17 amerických států, stejně tak by byl zasažen jih Kanady a sever Mexika.

Vědci si nejsou jistí, kdy dojde k další erupci, i když se mnozí snaží ujistit veřejnost, že to jen tak brzy nebude. Ve skutečnosti by sopka mohla vybuchnout kdykoli, úředníci by teoreticky měli být schopni detekovat hrozící erupci a včas Američany upozornit.

Zdroje
[1]: Praag – ANC sê nee vir R1000 miljard rand uit vrees vir ‘te veel witmense’
[2]: Epoch Times – Yellowstone Volcano Eruption in 2014? Are Animals Fleeing Park As ‘An Alert’?
[3]: Epoch Times – Yellowstone Volcano Eruption: New Round of Conspiracy Theories Say US Hiding Data, Evacuating Towns

Překlad článku Yellowstone Volcano Eruption: Report Claims That US Has Contingency Deal With Brazil, Australia
www.theepochtimes.com/n3/662805-yellowstone-volcano-eruption-report-claims-that-us-has-contingency-deal-with-brazil-australia/

Komentáře
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat