Rubriky | Ameriky, Evropa

Tags | ,

USA se snaží dále vyhrožovat Rusku

Zveřejněno 18 června 2014 autorem FreePub

Spojené státy se snaží vyhrožovat Rusku uprostřed rostoucí krize na Ukrajině.

Chtějí zesílit napětí vysláním další vojenské techniky do Evropy, tvrdí americká spisovatelka a aktivistka.

USA přesouvají raketové baterie, letadlové lodě, stíhačky a další nebezpečné kusy techniky jak do Středozemního moře, tak do Černého moře do východní Evropy, organizují vojenská cvičení v oblasti a manévry vojsk, jde o jednotné úsilí ohrožovat zejména Rusko a stupňovat rostoucí konfrontaci,“ řekla v úterý v telefonickém rozhovoru pro PressTV Sara Flounders.

USA poslaly do Evropy svůj druhý ze čtyř torpédoborců jako součást protiraketového štítu. Zařízení dorazilo v pondělí do Španělska, uvedlo americké námořnictvo.[1]


Pokud video nefunguje, je ke stažení zde

Válečná loď se jménem USS Ross je ve třídě torpédoborců Arleigh-Burke, je vybavena pokročilým bojovým systémem Aegis pro sledování a sestřelení balistických raket středního doletu.

Čtyři torpédoborce amerického námořnictva jsou považovány za základní kámen evropského protiraketového systému NATO. Moskva uvedla, že se domnívá, že má být tento systém přímou hrozbou pro její bezpečnost.

Flounders uvedla, že je tento krok „velmi nebezpečný pro lidi z celého světa“ a dodala, že „má veřejně vyhrožovat všem zemím světa.

Také řekla, že USA již nepoužívají ekonomický tlak, ale raději vojenské hrozby pro udržení svého mocenského postavení ve světě.

V současné době USA nepoužívají hospodářskou soutěž, čím dál tím více používají vojenskou hrozbu proti lidem světa a mnohým zemím,“ poznamenala Flounders, která je členkou Sekretariátu Workers World Party a lídr International Action Center

Zdroje
[1]: Americké námořnictvo – USS Ross Arrives in Rota

Překlad článku US seeking to further threaten Russia: Sara Flounders
www.presstv.ir/detail/2014/06/17/367417/us-seeking-to-further-threaten-russia/

Komentáře
 • Vložit komentář

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • agata 19.6.2014 at 6.40

  Jenom aby se jim podádky těch lodí zase nepodělali strachy, až nad nima přeletí ruská stíhačka, jak už jsme viděli… :-))

  • agata 19.6.2014 at 6.41

   Posádky – oprava

 • Fugas 18.6.2014 at 18.02

  Šak USA zjistí že nemají dráždit medvěda bosou nohou :-D

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat